Ferie w Gminie Lubin

Moc atrakcji czeka na najmłodszych wraz z nadejściem przerwy zimowej. Ferie w naszej Gminie zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Wśród licznych propozycji spędzania wolnego czasu, uczniowie będą mieli okazję bawić się na lodowisku, w kręgielni, czy poszaleć w polkowickim Aquaparku.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych z myślą o swoich uczniach zaplanowała wyjazdy do kina, na lodowisko i kręgielnię. Dzieci z klas IV – VI będą mogły wziąć udział w grach i zabawach matematyczno-logicznych. Wszystkie dzieci z kolei będą mogły pobudzić wyobraźnię i wziąć udział w zabawach i wybrykach w krainie plastyki. Zajęcia będą trwały od godziny 9.00 do 13.00 w dniach od 13 do 17 lutego.

Z kolei Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim ma w planach m.in. zajęcia plastyczne, zabawy animacyjne, rozwiązywanie zagadek, rebusów, a także gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem toru przeszkód, pochylni, piłek i skakanek. W planie są także zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej- „Rugby Tag”. Uczniowie będą mieli okazję nauczyć się własnoręcznie tworzyć rekwizyty teatralne, a następnie wziąć udział w przedstawianiu scenek dramowych. Nie zabraknie także wyjazdu na lodowisko oraz wypadu do kina na film pt: „Sing”. Zajęcia w dniach 13-17 lutego będą trwały w godzinach od 9.00 do 12.00

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach podczas ferii będą mogli uczestniczyć w zajęciach m.in. sportowych w szkolnej sali gimnastycznej ,,Wyżej, dalej, szybciej”, a także ,Kuchenne czary mary”, czyli przygotowywanie zdrowych przekąsek. Walentynki najmłodsi spędzą kulturalnie i sportowo, tego dnia bowiem zaplanowano seans w kinie, a potem wizytę na basenie. W planie są także zajęcia na lodowisku i w kręgielni. Nadarzy się również okazja, aby odwiedzić leśnych przyjaciół. 16 lutego odbędzie się wycieczka do lasu w towarzystwie pracownika Nadleśnictwa. Ostatni dzień najmłodsi spędzą pod hasłem ,Karnawał w szkole”. Tego dnia dzieci nauczą się wykonywać samodzielnie stroje karnawałowe, maski, czapki, okulary itp. Projekt zakończy się zabawą karnawałową. Zajęcia będą trwały od godziny 10.00 do 13.00 w dniach od 13 do 17 lutego.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce także przygotowała dla swoich uczniów moc atrakcji. Odbędą się m.in. zajęcia artystyczne na terenie szkoły, turniej szachowy, zaplanowano również wyjazdy na lodowisko oraz do kręgielni. Wśród atrakcji znajdzie się również oferta dla osób lubiących umysłowe łamigłówki, w planie są bowiem warsztaty ortograficzne, gry i zabawy logiczne, a także zabawy kreatywne – eksperymenty. Zajęcia odbędą się w godzinach od 9.00 do 12.00 w dniach 13-17 lutego

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie ferie rozpoczną od wizyty w Sali Zabaw „Mrowisko” w Lubinie. Podczas kolejnych dni będzie można spędzić czas ucząc się trudnej, a przy tym oryginalnej sztuki ozdabiania przedmiotów techniką decoupage. Warsztaty plastyczne odbędą się drugiego dnia, 14 lutego. Kolejny dzień to wyjazd na lodowisko i do kręgielni w Lubinie. Podczas następnych dni dzieci poznają i zgłębią tajemnice biblioteki. Pod takim hasłem odbędą się zajęcia czytelniczo – integracyjne. W planie jest także Turniej gry w piłkarzyki stołowe, oraz zabawy literacko plastyczne. Dzieci będą miały okazję nauczyć się wykonywać własnoręcznie m.in. maski karnawałowe. Odbędzie się także konkurs „Zimowa Przygoda”. Ferie w placówce zakończą się 17 lutego. Tego dnia odbędzie się Turniej w piłkę siatkową oraz Dzień bajek ( filmowy poranek oraz zajęcia plastyczne). Zajęcia w placówce będą odbywały się w godzinach 10.00 – 13.00 w dniach od 13 lutego do 17 lutego.

Blok zajęć przygotowała także Szkoła Filialna w Osieku. O godzinie 9.00 13 lutego najmłodsi pojadą do „Mrowiska” – Sali Zabaw w Lubinie. Na 14 lutego z kolei zaplanowano seans w kinie Helios, a dzień później odbędzie się Angielski Dzień Zimowy. Zajęcia w placówce będą odbywały się w godzinach od 9.00 do 13.00 w dniach: 13, 14 i 15 lutego.

Dla uczniów Gimnazjum w Lubinie zajęcia rozpoczną się 14 lutego. Ten dzień dzieci spędzą pod hasłem „Gry i zabawy edukacyjne”. Z kolei podczas następnych dni będzie okazja poszaleć na lodowisku oraz w polkowickim Aquaparku. Ostatniego dnia, 17 lutego odbędą się Zajęcia aktywizujące do działań wolontariackich. Zajęcia będą odbywały się w godzinach 9.00 – 12.00 w dniach od 14 do 17 lutego.