Ferie, ferie i po feriach…

Podczas tegorocznych ferii zimowych Ośrodek Kultury Gminy Lubin przygotował liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Z niezwykle bogatej oferty skorzystała ponad setka naszych młodych mieszkańców.

W warsztatach ceramicznych w świetlicach wiejskich w Pieszkowie oraz Liścu dzieci przygotowały ozdoby na Święta Wielkanocne oraz upominki walentynkowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, każdy z uczestników zdobył wiedzę na temat rodzajów gliny, metod pracy, wykorzystywanych narzędzi czy technik zdobniczych. Rezultat ich pracy będzie można zobaczyć na przełomie marca i kwietnia, kiedy ruszy pracownia ceramiczna i powstałe prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym, pozyskanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin pod koniec ubiegłego roku.

Młodzi mieszkańcy Gminy Lubin mogli uczestniczyć również w imprezach sportowych, w turnieju bowlingowym w Bowling Club w Lubinie oraz w turnieju warcabowym w świetlicy wiejskiej w Oborze. Podczas imprezy bowlingowej dzieci rywalizowały w kategorii chłopców i dziewcząt o najwyższą liczbę punktów. Oprócz śmiechu i mnóstwa pozytywnych emocji udzielił się także duch rywalizacji. Natomiast w trakcie turnieju w warcabach 100-polowych obowiązywała zasada ile zbitych pionków tyle cukierków w nagrodę.

Podczas ferii można było zwiedzić wystawę „Gmina Lubin –wczoraj i dziś”, pójść do kina Helios na bajkę pt. „Gang Zwierzaków” oraz zobaczyć przedstawienie teatralne w CK Muza.

Niestety zima w tym roku nie dopisała i nie udało się jak co roku pojechać na sanki. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaproponował wyjazd do Głogowa do Jump Planet. To park trampolin, w którym  uczestnicy mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji m.in. trampolin, gąbek czy ścianki wspinaczkowej.

(OKGL)