FERIE 2016. Wyjazdowa oferta Ośrodka Kultury Gminy Lubin. Zapisy trwają!

OKGL-LOGO-02Wyjątkowo bogata jest tegoroczna oferta Ośrodka Kultury Gminy Lubin na rozpoczynające się wkrótce ferie zimowe 2016. Adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Lubin w okresie od 01.02.2016 r. do 12.02.2016 r. Proponowany szeroki zakres zajęć został tak skonstruowany, aby zaspokoić potrzeby i zainteresowania młodych ludzi. Zajęcia są podzielone tematycznie:

  1. INTEGRACYJNE ZABAWY KARNAWAŁOWE
  2. EDUKACYJNIE I CIEKAWIE w TERNIE
  3. INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
  4. GMINNY TURNIEJ KRĘGLARSKI
  5. GRY i ZABAWY, ZAJĘCIA PLASTYCZNIE i MUZYCZNIE.

Na początek zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdową OKGL i ewentualnego zgłoszenia uczestnictwa dziecka w wycieczkach, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona!

 

Daleko od domu …

EDUKACYJNIE I CIEKAWIE W TERENIE

 

Wałbrzych – 02.02.2016 /wtorek/

Zapisy do 25.01.2016 r. – Ilość miejsc ograniczona !!!

ExploraPark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu

EXPOLRAPARK4Króluje tam matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne dla dużych i małych. Centrum jest interaktywne – zwiedzający sam wprawia w ruch modele, testuje prawo Pitagorasa czy tworzy konstrukcje. W zwiedzaniu towarzyszą pracownicy Centrum, którzy podsuwają zadania, dopasowują do poziomu wiedzy i umiejętności, a w razie problemów naprowadzają na rozwiązanie. Wszystko po to, aby kontakt z królową nauk był przyjemnością dla wszystkich. Miejsce to zainteresuje zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. To co wyróżnia je spośród innych interaktywnych centrów to fakt, iż nad większością z eksponatów spędzicie sporo czasu układając mozaiki. Uczestnicy wycieczki wezmą udział w zajęciach pt. „Mozaika i parkietaże”.

 

Zamek Książ

Zamek-KsiążZwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych Zamków w Polsce nazywanego Perłą Dolnego Śląska.

Dla młodszych – „Baśniowy Książ” – podczas wycieczki po Książu dzieci poznają książańskie legendy, historie o smokach, bohaterach bajek – zwierzętach ukrytych na plafonach i w herbach.

Dla starszych – „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej” (w tym III piętro) + palmiarnia. Tylko zwiedzając z przewodnikiem można zobaczyć Tunel z okresu II wojny światowej, udostępnione części III piętra, tzw. Strachy (nazistowskie pomieszczenia wykute w zamku).

 

Program dnia:WAŁBRZYCH

7.00     Wyjazd (parking Kaufland Lubin)

9.00     ExploraPark, w tym zajęcia dostosowane do wieku uczestników

12.00     Zwiedzanie Zamku Książ

17.00     Planowany powrót

 

Koszty biletów: Dzieci – 40 zł, Dorośli – 50 zł

Uwaga – wyjazd PRZY PEŁNEJ OBSADZIE AUTOKARU.

 

Wrocław – 04.02.2016 /czwartek/

Zapisy do 27.01.2016r. – Ilość miejsc ograniczona !!!

AFRYKARIUM W ZOO

afrykariumTo unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal
15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

CENTRUM ROZRYWKI LOOPY’S WORLD 

LOPYS5Dostarcza dzieciom sporej dawki ruchu, wiele atrakcji i powodów do śmiechu oraz możliwość nawiązania nowych znajomości. Dzieci zdobywają nowe umiejętności, podejmują nowe wyzwania, pokonują własne ograniczenia i wspaniale się przy tym bawią. Loopy’s World jest nowoczesne, bezpieczne i zaprojektowane zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. Dzieci na placu zabaw są uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. W cenie biletu aranżowana zabawa z animatorem pt. „Bezludna wyspa”.

 

WROCŁAWProgram wycieczki:

8.00 Wyjazd (parking Kaufland Lubin)

10.00 Zwiedzanie Afrykarium w ZOO

13.00 Zabawy w Loopy’s World i udział w zajęciach dodatkowych

17.00 Planowany powrót

Koszty biletów: Dzieci 45 zł , Dorośli 55 zł

Uwaga – wyjazd PRZY PEŁNEJ OBSADZIE AUTOKARU.

 

PORA na SANKI – 10.02.2016 /środa/

Zapisy do 29.01.2016r. – Ilość miejsc ograniczona !!!

GÓRY KAMIENNE – Andrzejówka

250px-Andrzejowka2Schronisko PTTK „Andrzejówka” – Rybnica Leśna. Andrzejówka to jedno z bardziej malowniczych schronisk w Sudetach. Schronisko jest położone na wysokości 796 m npm w pobliżu Przełęczy Trzech Dolin w centrum Gór Suchych będących najwyższym pasmem Gór Kamiennych (Mezoregion w ramach Sudetów Środkowych). Bezpieczny zjazd dla uczestników korzystających z sanek itp. pojazdów. W sąsiedztwie podjazdy dla narciarzy. W schronisku – ciepłe posiłki i napoje, toaleta.

 

Program dnia:ANDRZEJÓWKA

7.30 Wyjazd (parking Kaufland Lubin)

10.00 Gry i zabawy na stoku saneczkowym

14.00 Spacer po górach

17.00 Planowany powrót

Koszt: 30 zł./os.

Uczestnicy zaopatrują się w ciepłą odzież, sanki, narty, ślizgi itp.

Uwaga – wyjazd uzależniony od pogody, przy pełnej obsadzie autokaru.

 

Zapraszamy do udziału w wycieczkach. Gwarantujemy doskonałą zabawę!