Emigrancka odyseja – „Indiańską ścieżką”

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce Filia w Oborze zaprasza czytelników zainteresowanych Kanadą, kulturą rdzennych Indian i życiem na emigracji, na spotkanie autorskie z Katarzyną Georgiou. Dorosłych oraz dzieci w wieku szkolnym zapraszamy w piątek, 28 kwietnia o godzinie 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Oborze.

W programie interaktywnego spotkania z cyklu Kultura Łączy Pokolenia odbędzie się m.in.: pokaz slajdów i ceremonialne okadzanie szałwią. Będzie można także posłuchać muzyki oraz fragmentów prozy pamiętnikarskiej publikowanej na blogu oraz w albumie „Czas obietnicy- Macierzyństwo magiczne”.

Podczas spotkania prezentowane będą również ubrania, obuwie, instrumenty muzyczne, a także książki z opowieściami indiańskimi. Uczestnicy będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się sztuce indiańskiej oraz biżuterii.

Dla zainteresowanych będzie również możliwość zakupu książek autorki. Katarzyna Georgiou – jest autorką tomików: Komu mruczy kot (Wrocław 2016 ), Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013 ), Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (Tolkmicko 2010), czterech tomików wierszy dla dzieci: Strefa Bałaganu (Wrocław 2013), Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010), Funky Poems Treasury (Wrocław 2014) i Imagination’s Light (Warszawa 2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet Czas obietnicy Macierzyństwo magiczne (Warszawa 2010).

Na co dzień Katarzyna Georgiou pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis” we Wrocławiu, a zainicjowane i propagowane przez nią warsztaty literacko-plastyczne prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych, domach kultury, szkołach i przedszkolach oraz placówkach środowiskowych w całej Polsce są wyjątkowo cenione.

Pisarka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Sztukater odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne. Podczas ostatniej wizyty znanego pisarza Grahama Mastertona była jego tłumaczką podczas wydarzenia LiteraTura II we Wrocławiu i Strzelinie.

Katarzyna Georgiou współpracuje także z Fundacją Atena w realizacji zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel. W swoim dorobku ma również ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education . Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian.

(JW/WO)