Egzotyczni goście w Raszówce

Trzy wolontariuszki pochodzące z Hongkongu oraz Singapuru odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce i Oddziału Zamiejscowego w Lubinie. Przez tydzień Sandra Lui, Guangi Wang oraz Xinyao Hui prowadziły zajęcia z maluchami. Wolontariuszki odwiedziły nasze placówki w ramach Międzynarodowego Projektu International AISEC Polska.

Sandra Lui pochodzi z Hongkongu, a Guangi Wang oraz Xinyao Hui z Singapuru. Podczas zajęć wolontariuszki opowiadały o swoich krajach i obyczajach w języku angielskim. Dzieci miały więc możliwość nie tylko osłuchania się z tym językiem, ale także poznania innych, dalekich kultur. W trakcie zajęć maluchy mogły liczyć na pomoc swoich nauczycieli, którzy pomagali zrozumieć dzieciom, to o czym goście opowiadali. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy słuchały o przepięknych zakątkach Azji oraz ciekawych zwyczajach, tradycjach i wierzeniach panujących w Chinach. W tę niezwykłą podróż do egzotycznych krajów maluchy przeniosły się dzięki rekwizytom, slajdom, a także muzyce i zabawie. Przedszkolaki przekonały się, jak zróżnicowany jest świat, i że wszyscy mieszkańcy globu, mimo różnorodności kulturowej znają takie same zabawy i piosenki. Świetną okazją do tego było nauczenie się w języku chińskim piosenki pt: „Kotki trzy” oraz innych zabaw.

Swoją kulturę także dzieci przybliżyły wolontariuszkom. Sporo frajdy sprawiła maluchom i gościom nauka naszego narodowego tańca, „Poloneza”. W ostatnim dniu pobytu, dzieci przygotowały na pożegnanie pamiątki w postaci albumów z rysunkami, a nauczyciele słodkości.

Opiekunem wolontariuszek podczas pobytu w placówce była Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.