Dzień Pszczoły w bibliotece w Raszówce

8 sierpnia obchodzony jest Dzień Pszczoły. Z tej okazji podczas wakacyjnych zajęć dla dzieci pszczoły stały się tematem dnia.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak dbać o pszczoły, jakie miejsca są im przyjazne, jakie zagrożenie stanowią dla tych owadów środki chemiczne stosowane niezgodnie z zaleceniami. Jak przekonali się uczestnicy na podstawie przytoczonych przykładów, każdy z nas może choćby w małym stopniu pomóc pszczołom sadząc przyjazne im rośliny, używając naturalnych nawozów, zostawiając na swoich posesjach fragmenty dzikiej roślinności zamiast strzyżonych trawników czy zapobiegając wypalaniu traw.

Dzieci wykonały samodzielnie bajkowe kwiaty i namalowały wspaniałą łąkę z pszczółkami zapewniając, że ich przydomowe ogródki są pełne kwiatów oraz zapylających je owadów.

W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół, jednego z elementów programu Z Kujawskim pomagamy Pszczołom biblioteki prowadzą działalność edukacyjną od 2014 roku ucząc przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych jak ważne dla nas są te małe Wielkie Owady.

(IT)