Dzień Postaci z Bajek w Oddziale Zamiejscowym w Lubinie Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce

IMAG2581„Snuj się snuj bajeczko… a było to tak” – w dniu 6 listopada przedszkole zamieniło się w bajkową, kolorową krainę. Po salach i korytarzach snuły się postaci z różnych bajek – i tych nowych i tych tradycyjnych. A wszystko za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają przenosić się w świat bajek i baśni. Są one wszakże narzędziem do przeżywania przeróżnych emocji – od wzruszenia i radości, po smutek, a nawet strach. Dzięki bajkom, baśniom, legendom wzbogaca się nasza wyobraźnia, pobudzane zostaje zainteresowanie otaczającym światem ludzi, zwierząt oraz przyrody.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, integrowania się społeczności przedszkola oraz możliwości przemienienia się w ulubioną postać bajkową. Dowodem tego były sale wypełnione księżniczkami, spidermanami, batmanami, kucykami Pony, smerfami, wróżkami, rycerzami oraz wieloma innymi postaciami bajkowymi.

Całą imprezę poprowadziła Pani Agnieszka Stoń-Kogut, a największą atrakcją była premiera przedstawienia „Czerwony Kapturek” w wykonaniu nauczycielek. Panie, jak za sprawą czarów, przemieniły się nie do poznania w bohaterów jednej z najsłynniejszych bajek, i jak prawdziwe aktorki perfekcyjnie odegrały swoje role. Dzieci były pod wielkim wrażeniem i z zapartym tchem czekały na rozwój fabuły.

Po przedstawieniu nadszedł czas na zabawy i konkursy związane z bajkami, w których dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły, a całą imprezę uwieńczyła bajkowa dyskoteka, oczywiście przy piosenkach z ulubionych bajek.

Och! Co to był za dzień! Z pewnością każdy przedszkolak na długo go zapamięta.

(oprac. Przedszkole w Raszówce)