Dzień otwarty w OSP w Księginicach

P1060442Przeciąganie liny, przelewanie wody, rzut butem strażackim czy pokaz kurtynek wodnych – to tylko niektóre atrakcje Dnia Otwartego, zorganizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Księginicach.

Impreza skierowana była przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Księginic i okolicznych miejscowości. Nie mogło więc zabraknąć zwiedzania remizy czy przejażdżki samochodem strażackim, a była to z pewnością nie lada gratka bo księginicka OSP od grudnia ubiegłego roku może się pochwalić  nowoczesnym i doskonale wyposażonym wozem bojowym.

Atrakcji nie brakowało. Malowa nie twarzy, ognisko z kiełbaskami, konkurs wiedzy pożarniczej i ping-pong wypełniły czas najmłodszym i zapewniły im doskonałą zabawę.

– Mam nadzieję, że impreza podobała się najmłodszym, bo o to nam chodziło przede wszystkim, a może przy okazji zaszczepiliśmy strażacką pasję niektórym z uczestników. Chcielibyśmy, aby drzwi otwarte w naszej jednostce stały się tradycją i odbywały się co roku –mówi Łukasz Kurek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach.

Za pomoc w zorganizowaniu festynu – OSP w Księginicach dziękuję wszystkim sponsorom a są nimi: Lucyna i Zenon Franczakowie ze Składowic, Sklep Spożywczy Państwa Ród ze Składowic, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Mirosławy Holdenmajer w Księginicach, Sklep Ogólno-Spożywczy Lilia Chudy z Czerńca, P.P.H.U „Grama” Grażyny Balewicz ze Składowic, Piekarnia Obora Dariusza Senk, Firma Handlowa Kasia z Siedlec, Firma „Makaran” z Księginic, Herbaciarnia Składowice, Katarzyna i Arkadiusz Karczewscy z Siedlec – Sklep Mięsny Kaczor oraz Gmina Lubin.

(MG)