Dzień otwarty dla wyborców

Jest okazja, aby zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania przyszłorocznych wyborów samorządowych oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy zaprasza wszystkich wyborców na spotkanie dziś w godzinach od 9.00 do 15.00.

Podczas spotkania każdy wyborca będzie mógł także wziąć udział w konsultacjach dotyczących kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy (IV piętro, budynek Starostwa Powiatowego, przy Pl. Słowiańskim 1).

Dodatkowo, 26 czerwca br. w godzinach od 11.00 do 15.00 i w dniu 27 czerwca br. w godzinach od 8.00 do 12.00 w holu budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy udostępni do konsultacji społecznych wzory kart do głosowania w wyborach samorządowych.

Wyborcy poproszeni zostaną o wypowiedzenie się w krótkiej, dwupunktowej ankiecie na temat wielkości-formatu karty wyborczej (wielkoformatowa czy broszurowa) oraz zrozumiałości treści zawartej w instrukcji głosowania zawartej na pierwszej stronie karty – książeczki.