Dzień Matki w Gminie Lubin

Często brakuje słów, gdy chcemy podziękować Matkom za bezwarunkową miłość, cierpliwość, dobroć i zrozumienie. Kochamy je cały rok, ale  26 maja bardzo się staramy wyrazić im wdzięczność. W przeddzień Dnia Matki, w Urzędzie Gminy Lubin zorganizowano wyjątkowo miłą uroczystość, na którą zaproszono mamy z wielodzietnych rodzin.

Na zaproszenie wójta Gminy Lubin i przewodniczącego Rady Gminy  w urzędzie gościły mamy, niektóre ze swoimi pociechami.  Czekały na nie urocze bukieciki kwiatów, drobne upominki i przede wszystkim bardzo duże wyrazy uznania, wdzięczności oraz ogrom życzeń.

– Pozwólcie Szanowne Panie, że na Wasze ręce złożę życzenia wszystkim Mamom,  szczególnie ciepłe Mamom z naszej gminy. Bycie Mamą to wielki zaszczyt, ale także wyjątkowa misja. To służba , którą pełni się 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku.  Służba, w której nikt nie  przewidział urlopów, delegacji  czy zwolnień lekarskich. Ona trwa bez przerwy. Wymaga całkowitego oddania i podporządkowania wszystkiego jednej sprawie, wychowaniu dzieci – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.- Ale też jak żadna inna profesja, daje jedyną w swoim rodzaju satysfakcję i radość , daje miłość dzieci. Wiecie to drogie Panie najlepiej,  że uśmiech dziecka, jego szczęście i radość rekompensują ten trud i poświęcenie z nawiązką.

– Życzymy Wam by uśmiech każdego dnia gościł na twarzach Waszych dzieci, ale także na Waszych, byście znajdowały czas dla siebie, na rozwijanie swoich pasji i talentów, by cieszył Was każdy kolejny dzień i rozpierała duma w sukcesów waszych pociech – mówił wójt Tadeusz Kielan i Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy.

Spotkaniu towarzyszył występ uczniów z gminnych szkół, który nadał mu wyjątkowo wzruszającego charakteru. Przed mamami wystąpiła Nikola Polańska ze szkoły w Niemstowie, Oskar Kocik z SP w Siedlcach oraz Dorota Sobuś z SP w Raszówce.

(SR)