Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu im. Jana Pawła II

Nowy obraz6Obchodzony dziś Dzień Matki – w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i jego Oddziale Zamiejscowym w Lubinie – przedszkolaki uczciły już wcześniej. Uroczystości z tej okazji, ale także w związku z przypadającym w czerwcu Dniem Ojca odbyły się 23 maja w Raszówce i 24 maja w Lubinie. Sale i korytarze przedszkoli wypełnili przejęci rodzice, którzy nie mogli doczekać się występów swoich pociech.

Mama i tato – to najważniejsze słowa w bogatym zasobie słownictwa każdego przedszkolaka. Są uosobieniem ciepła, miłości, bezpieczeństwa i troski. Dlatego niezmiernie ważne jest pielęgnowanie i umacnianie więzi między dziećmi i rodzicami.

Nieocenionym sposobem wzmacniania tychże rodzinnych więzi są uroczystości przedszkolne. Najważniejsze dla rodziców i ich pociech są obchody Dnia Mamy i Taty.

W tym roku każda z grup zaprezentowała wysoki poziom umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, skupieniem i odpowiednią postawą prezentowały przygotowany i długo ćwiczony repertuar artystyczny.

Mamy nie kryły wzruszenia i ukradkiem ocierały łzy z policzków, a tatusiowie z wypiekami na twarzach obserwowali swoje pociechy.

Nie zabrakło także tradycyjnego „Sto lat” oraz upominków przygotowanych pod kierunkiem nauczycielek prowadzących grupy.

Dzieci cudownym pokazem artystycznym pragnęły podziękować rodzicom za życie, miłość
i trud wychowania.

Dyrektor i kadra pedagogiczna życzą natomiast wszystkim mamom i tatusiom dużo cierpliwości, wyrozumiałości, konsekwencji, a przede wszystkim dużych pokładów miłości
w codziennym podejmowaniu trudów wychowawczych.

(oprac. Gminne Przedszkole)