Dzień Kobiet w Siedlcach, Krzeczynie Małym i Raszówce

IMG_1173Tegoroczne Święto Kobiet panie w Siedlcach obchodziły już w sobotę 5 marca 2016 r., dlatego też nie musiały się martwić, że następnego dnia trzeba iść do pracy. A miałyby się czym martwić, ponieważ proboszcz miejscowej parafii ksiądz Tadeusz Żurek, udzielił dyspensy, z której panie chętnie skorzystały…

O część artystyczną i oprawę muzyczną imprezy zadbała męska część Rady Sołeckiej z Sołtysem Stanisławem Ryńcem na czele oraz mężczyźni z zespołu „Siedlecka Nuta” Waldemar Domowicz i Wojciech Wojtałowicz. Trio przebrane w kobiece stroje było główną atrakcja wieczoru, która na długo pozostanie w pamięci uczestniczek biesiady.

Panie otrzymały życzenia muzyczne i słowne, a także trochę słodyczy od przewodniczącego Rady Gminy Lubin Norberta Grabowskiego, który życzył im wszystkiego, co najlepsze także w imieniu wójta oraz męskiej części pracowników Urzędu Gminy.

Na zaproszenie sołtysa Stanisława Ryńca w spotkaniu uczestniczyły panie z Dąbrowy Górnej, które nie mając swojej świetlicy, chętnie skorzystały z propozycji wspólnej zabawy.

Raszówka

20160308_181926_HDRRadny Gminy Marcin Nyklewicz, Sołtys Raszówki Tadeusz Kosturek, oraz Rada Sołecka reprezentowana przez Tomasza Habera zaprosili płeć piękną na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Wszystkie panie otrzymały kwiatka oraz słodki poczęstunek. Panowie sumiennie dbali o to, by każda wyszła doceniona i zadowolona.

Trio odśpiewało „Sto lat” wszystkim zgromadzonym paniom, oraz złożyli serdeczne życzenia.

Krzeczyn Mały

Pod Hasłem „BAJKOWY ŚWIAT KOBIET” w świetlicy w Krzeczynie Małym odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet, zorganizowane przez Panią Sołtys, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich. Panie przybyły licznie w różnych 20160308_181943_HDRprzebraniach postaci bajkowych, najliczniejszą grupę stanowiły krasnale, smerfetki i myszki oraz czarownice i koty.
Zabawę uświetnił występ zaprzyjaźnionego artysty – Kamila Lisa, który wykonał kilka utworów wokalnych.
Mieszkanka Krzeczyna Małego studentka Ola Rupniak zatańczyła przepięknie taniec brzucha, który został nagrodzony gromkimi brawami. Odbył się również konkurs na najatrakcyjniejszy strój . Szacowne jury miało trudne zadanie, gdyż prawie wszystkie uczestniczki były przebrane i to znakomicie. Panie bawiły bardzo wesoło  przy muzyce i suto zastawionych stołach.

(OPRAC./FOT: WD, Sołtys Lidia Cesarz, Gabryela Razowska, AI)

Siedlce

Krzeczyn Mały