Dzień Kobiet w Gminie Lubin trwa! Szklary Górne i Gorzyca na początek

IMG_3656Obchody Dnia Kobiet w Gminie Lubin trwają od minionej soboty. Swoje święto jako pierwsze uczciły panie ze Szklar Górnych, które w klimacie baśniowym i filmowym bawiły się w restauracji „Rozdroże” do białego rana. Choć miała być to wyłącznie kobieca impreza, szyki popsuli organizatorom nieoczekiwani goście z… Francji, w towarzystwie wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, przewodniczącego Rady Gminy Norberta Grabowskiego i radnego Tomasza Fuczka.

Goszcząca w Gminie Lubin delegacja partnerskiego miasta Sathonay- Camp we Francji postanowiła złożyć życzenia bawiącym się paniom. By zgubić się w tłumie pięknych kobiet, panowie wdziali na siebie gminne fartuszki. Mimo przebrania natychmiast zostali zdemaskowani i… miło powitani. Były kwiaty, życzenia, a nawet wspólne tańce.

Imprezę w Szklarach Górnych zorganizowała Restauracja „Rozdroże” przy dużym wsparciu radnego Tomasza Fuczka.

„Być Kobietą”

DSC07812Pod takim hasłem w niedzielne popołudnie 6 marca mieszkanki Gorzycy spotkały się w świetlicy wiejskiej, by wspólnie świętować Dzień Kobiet.

Program artystyczny obejmował monologi, wesołe scenki prezentujące relacje damsko-męskie i dyscypliny sportowe, poprawiające kondycję fizyczną Pań. Program ten rozbawił do łez licznie zgromadzoną publiczność – brawom nie było końca.

Najserdeczniejsze życzenia w imieniu organizatorów złożył wszystkim Paniom sołtys – Jan Olejnik, wręczając każdej Pani wiosenne kwiaty i zapraszając na lampkę szampana oraz sałatkowo-ciastowy poczęstunek.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że obchody Dnia Kobiet w Gminie Lubin trwają. Czekamy na gorące relacje i zdjęcia pod adresem rzecznik@archiwum.ug.lubin.pl

(Redakcja)

Filmowo i baśniowo w Szklarach Górnych