Dzień Kobiet w Czerńcu

Ponad sześćdziesiąt pań  uczestniczyło w spotkaniu w Czerńcu  z okazji ich święta. Wcześniej  odprawiono w ich intencji Mszę Świętą, którą odprawił ksiądz Tadeusz Żurek.  Duszpasterz życzył przede wszystkim tego,  co Bóg tak wspaniale zaplanował dla każdego człowieka, szczególnie dla kobiety.

– To czym Pan Bóg obdarzył kobietę szczególnie stało się tą drogą, na której znajdziecie pokój, radość i szczęście-  mówił ksiądz Żurek , dodając że: – To mężczyzna jest uzupełnieniem kobiety. Wrażliwość, szersze spojrzenie na wiele aspektów  i głębsze rozumienie pewnych spraw w sytuacjach życiowych , które się dokonują, to wszystko jest umiejętnością, którą posiadają kobiety. Również mają większe pole widzenia niż mężczyźni. Tak więc niech pod kobiety troskliwą opieką inni doznają pokoju, radości i szczęścia, niech nauczą się prawdziwej miłości i poświęcenia bo to też jest domeną kobiet.

Były również życzenia dla sołtys Lilii Chudy, żeby mogła zrealizować wszystkie swoje plany i znalazła  na swojej drodze osoby pomocne i chętne do tego żeby ją wspierać.

Po mszy panowie z rady sołeckiej wręczyli paniom kwiaty i rozpoczęła się zabawa, w trakcie której uczestników odwiedził wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan wraz z zastępcą Bartoszem Chojnackim oraz przewodniczącym Rady Gminy Lubin Norbertem  Grabowskim.

W tym dniu życzeń dla pań było bez końca ale również zaśpiewano 100 lat wójtowi z okazji jego urodzin oraz wręczono skromny prezent.

Panie bawiły się doskonale, było dużo śpiewu, konkursów i tańców. Sołtys wraz z radą sołecką i radną Joanną Pietruszką  już teraz zapraszają w przyszłym roku wszystkie panie na ponowne świętowanie Dnia Kobiet.

(JP)