Dzień Górnika w Krzeczynie Wielkim

DSC_0759Tradycyjnie dnia 4 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim spotkali się z bracią górniczą na uroczystości Barbórkowej, aby złożyć Im życzenia.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej akademii przygotowanej przez dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego oraz klasy Ib. W pierwszej części uroczystości dzieci zabrały zebranych gości w świat bajki i baśni. Górnicy odwiedzili między innymi baśnie: „Czerwonego Kapturka”, „Królewnę Śnieżkę „Smerfowo”, „Krasnalowo”, i wraz z Sindbadem udali się do wielkiej dżungli. Następnie uczniowie z klasy I b recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce górniczej. Dzieci złożyły również górnikom serdeczne życzenia i wręczyły prezenty. Goście zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz wraz z swoimi pociechami na słodki poczęstunek.

Po uroczystości górnicy udali do klas gdzie opowiadali o swojej pracy i chętnie udzielali odpowiedzi na pytania uczniów.

Drodzy górnicy! Życzymy wam spokojnej i bezpiecznej pracy, zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech zawsze nad Wami czuwa Święta Barbara-Szczęść Boże.

Czekamy na kolejne spotkanie za rok.

(oprac. SP w Krzeczynie Wielkim)