Dzień Dziecka – z wizytą i prezentami u najmłodszych

Na co dzień kochamy dzieci i staramy się sprawiać im radość, ale tego wyjątkowego dnia przygotowujemy dla nich mnóstwo atrakcji i prezentów. Na Dzień Dziecka najmłodsi czekają z niecierpliwością cały rok, ale nie ukrywajmy, że i dorosłym sprawia on dużo radości.  Było to dzisiaj doskonale widać po uśmiechu wójta Tadeusza Kielana, który odwiedził dzieci w czterech gminnych punktach przedszkolnych i klubie dziecięcym.

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, są spontaniczne, beztroskie i pełne radości. Cieszą się całą sobą i ta radość w kontaktach z nimi, udziela się nam dorosłym. W tak szczególnych okolicznościach, jakimi są przypadające jutro obchody Dnia Dziecka, należy je odwiedzać z prezentami i tak, od kilku lat z okazji Dnia Dziecka, robi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

– Życzę wam żebyście były zdrowe, kochane, szczęśliwe i miały dużo zabawek. Kochamy Was i czerpiemy z tej miłości dużo siły i zapału, a dziś świętujemy razem z wami. Bawcie się, śmiejcie, tańczcie i okazujcie taką radość przez całe życie – mówił wójt wręczając dzieciom słodycze i zabawki.

Do punktów przedszkolnych w Składowicach, Księginicach, Miłoradzicach, Wiercieniu i klubie dla najmłodszych dzieci w Krzeczynie Wielkim trafiły  nowe zabawki: hulajnogi, samochody, motocykle i lalki. W Krzeczynie Wielkim wójta częstowano tortem w kształcie Myszki Miki, w Wiercieniu obchodzono właśnie  urodziny 4 – letniego Fabiana, więc także był tort i okazja do złożenia kolejnych życzeń.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  w celu upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzony jest  w różnych krajach członkowskich w różne dni, u nas  podobnie jak w krajach byłego bloku wschodniego oczywiście 1 czerwca. W całej Gminie Lubin już od ubiegłego weekendu dorośli organizują dla maluchów i starszaków wiele atrakcji i będzie tak jeszcze przez kolejne dni.

Życzymy wszystkim dzieciom ogromu szczęścia, miłości i radości! A dorosłym by odkrywali w sobie dziecięcą radość nie tylko 1 czerwca!

(SR)