Dzień Dziecka z Akademią Żaczek

SONY DSC

220 maluchów wzięło udział w festynie sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym w ramach realizowanego w Gminie Lubin projektu „Akademia Żaczek”.

W imprezie, która w Dniu Dziecka odbyła się na terenach rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych w Siedlcach, Raszówce, Szklarach Górnych, Krzeczynie Wielkim, Niemstowie i Osieku,  a także dzieci z Przedszkola w Raszówce i jego zamiejscowego oddziału w Lubinie.

Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe koszulki z logo programu, w których następnie zmagały się w różnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez trenerów i koordynatorów Akademii Żaczek. Po części sportowej na dzieci czekało mnóstwo atrakcji dodatkowych m.in. dmuchańce, basen z piłkami, skręcanie balonów, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych.

Były także napoje orzeźwiające i ciepły posiłek, przygotowany przez Szkołę Podstawową w Raszówce.

Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie, a na zakończenie dostały słodkie upominki. Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy w Lubinie przy współudziale Akademii Żaczek.

(JH)