Dzień Dziecka w Krzeczynie Wielkim i Miłoradzicach

IMG_7651Zjazdy tryrolką, konkurs gry w bule, strzelnie z łuku czy rodzinne skoki w workach – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Dziecka, który w niedzielne popołudnie odbył się Krzeczynie Wielki. W tym samym czasie impreza dla najmłodszych z okazji ich święta odbywała się w Miłoradzicach.

Festyn w Krzeczynie Wielkim był doskonałą okazją do rozwijania sportowych pasji. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie: mecze piłki nożnej, pokaz rugby w wykonaniu zawodników klubu „Miedziowi Lubin”, strzelanie z łuku i wodnego pistoletu czy w końcu najbardziej chyba emocjonująca atrakcja imprezy czyli zjazd kolejką tyrolską –cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Udział w zawodach wiązł się z otrzymaniem nagrody – co potęgowało sportowe emocje.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs gry w bule. Ta dotąd niszowa w Polsce dyscyplina staje coraz bardziej popularna. Także na festynie w Krzeczynie Wielkim znalazła ona wielu amatorów. Zasady gry w bule w bardzo przystępny i interesujący przedstawił Tomasz Targowicz, propagator tej dyscypliny w Gminie Lubin, jednocześnie szef gminnych struktur LZS.

Oprócz konkurencji sportowych dzieci mogły korzystać z dmuchawców, poznać tajniki malowania  twarzy czy obejrzeć gigantyczne bańki mydlane robione przez parę klaunów.  Przepiękny pokaz gimnastyki artystycznej wykonała Zuzanna Wróblewska, mieszkanka Krzeczyna Wielkiego trenującej na co dzień w Teatrze Ruchu „Ocelot”.

Impreza w Krzeczynie nie mogłaby się odbyć bez strażaków z miejscowej OSP, którzy oprócz zaprezentowania umiejętności bojowych, serowali ufundowane przez sołtysa kiełbaski. W wykonaniu zawodowych strażaków z Lubina można był natomiast zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego.

– Nie do mnie należy ocena, ją muszą wystawić mieszkańcy. Mogą tylko powiedzieć, że staraliśmy się robić wszystko, by dzieci wyszły z imprezy z uśmiechami na twarzach i mam nadzieję, że to się udało – mówi Jerzy Tadla, sołtys Krzeczyna Wielkiego.

Czynny udział w imprezie brał także radny Gminy Lubin Janusz Zarenkiewicz, a uczestniczył w niej Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Sołtys i Rada Sołecka Krzeczyna Wielkiego za pomoc w organizacji imprezy dziękują firmom: Sow-Pol Łukasz Sowiecki i JBS Media oraz Piotrowi Paterowi i Gminie Lubin.

Miłoradzice

20160612_153947_HDRWiele atrakcji przygotowała dla małych mieszkańców Miłoradzic sołtys Zdzisława Rzempowska wraz z Radą Sołecką i radną Giny Lubin Sylwią Pęczkowicz-Kuduk.

Były słodycze, lody, zabawy i konkursy z Klaunem i Tygryskiem, dmuchańce i gigantyczne dżdżownica, w której brzuchu, czekało na maluchy wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ju jitsu w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki walki. Można było samemu stanąć na macie i sprawdzić swoje umiejętności.

Pokaz strażacki również zgromadził wielu widzów, dzieci mogły przymierzyć strażackie stroje, uruchomić syrenę, zwiedzić wóz bojowy. Na koniec gorącą atmosferę można było ostudzić pod kurtyną wodną i choć pogoda nie była upalna, wiele dzieci skorzystało z tej atrakcji.

(MG, AI)

Krzeczyn Wielki