Dzień Dziecka i Noc Bibliotek w Niemstowie

jpegSołtys, Radny, Rada Sołecka wsi Niemstów, Stowarzyszenie Nasz Niemstów oraz Biblioteka w Niemstowie zapraszają wszystkie dzieci z Niemstowa na zabawę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r. o godz. 15.00 na terenach zielonych przy OSP w Niemstowie, a następnie o godz. 18.30 na Noc Bibliotek do biblioteki w Niemstowie.

W programie m.in. gry i zabawy rodzinne, atrakcje dla dzieci, możliwość oznakowania rowerów przez policję. W bibliotece obejrzymy spektakl teatralny dla dzieci „Pchła Szachrajka” oraz film „Magiczne drzewo”. O godz. 19.30 razem z bibliotekami z całej Polski przeczytamy wiersz Danuty Wawiłow „Szybko”, łącząc się ze sceną Biblioteki Narodowej on-line.

Akcja towarzysząca: „Przynieś książkę do biblioteki”.

Gwarantujemy świetną zabawę i mnóstwo atrakcji!

Noc Bibliotek to akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte instytucja kultury. Jej głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczne hasło akcji (drugiej edycji) to Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Tym ma być też biblioteka – przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi.

Info: AL., WO, źródło nocbibliotek.org