Dzień Dziecka 2016 w Osieku

IMG_3990Święto najmłodszych – jak co roku – hucznie obchodzone jest w Gminie Lubin. W większości miejscowości w związku z Dniem Dziecka organizowane są festyny rodzinne, pikniki i imprezy integracyjne, które odbywają się na przełomie maja i czerwca.

Już w poniedziałek Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbył się w Osieku. Zorganizowany został przez Sołtysa, Radę Sołecką i społeczność miejscowej Szkoły Filialnej.

Imprezę rozpoczął pogram artystyczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli, a potem odbywała się ona w atmosferze pikniku. Loteria fantowa, konkurs rzutów karnych, w którym na bramce stał sołtys Ryszard Kirsz, ping-pong, szachy i zabawy taneczne – to tylko niektóre atrakcje.

– Mam nadzieję, że impreza podobała się dzieciom i ich rodzicom, bo właśnie wspólna zabawa całych rodzin była głównym celem naszego spotkania – mówi Ryszard Kirsz, sołtys Osieka.

Nie zabrakło upominków i prezentów, było także wspólne pieczenie kiełbasek. Sołtys Osieka już przygotowuje się do kolejne imprezy integracyjnej mieszkańców Osieka, która ma się odbyć jeszcze w czerwcu.

(MG)