Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i oddziale zamiejscowym w Lubinie

DSCN7587W dniach od 18-21 stycznia w naszych placówkach miały miejsce jedne z najpiękniejszych uroczystości w przedszkolu – odwiedziny babć i dziadków naszych przedszkolaków. Mimo zimowej aury u nas było słonecznie i bardzo gorąco. Goście tłumnie zgromadzili się w pięknie przystrojonych salach, aby oglądać popisy artystyczne swoich wnucząt. A było na co popatrzeć. Nauczycielki prowadzące grupy we współpracy z Paniami prowadzącymi taniec ludowy i towarzyski zatroszczyły się o to, aby ta ważna uroczystość przebiegała na jak najwyższym poziomie.

Dzieci bez tremy i nerwów – w końcu byli przy nich ukochani dziadkowie – zaprezentowały trudne układy choreograficzne do tańców ludowych i towarzyskich. Oprócz tego mówiły wiersze na cześć babć i dziadków oraz śpiewały piosenki, akompaniując przy tym na instrumentach perkusyjnych. Na koniec wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Foryś złożyły gorące życzenia 100 lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Nie mogło obyć się bez prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci pod kierunkiem nauczycielek.

Były to niezwykłe chwile pełne wzruszeń, uśmiechów, miłości i szacunku –wiadomo wszak, że Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby miłość i szacunek wzajemnie sobie okazywać i pielęgnować.

„Kochana Babciu, Kochany Dziadku,IMG_5065

Dziś Wam przynosimy po jednym kwiatku,

Do tego dokładamy serdeczne życzenia,

Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.”

Tego z całego serca życzą Przedszkolaki, Dyrektor i wszyscy pracownicy Przedszkola
im. Jana Pawła II w Raszówce wraz z Oddziałem Zamiejscowym w Lubinie.

(oprac. Marta Heksel)