Dzieciaki sadzeniaki z Gminnego Przedszkola

sadzeniaki1Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce zamieniło się na jeden dzień w pachnącą oranżerię, a stało się to  za sprawą pracowników sklepu Leroy Merlin w Legnicy, którzy przygotowali dla dzieci i rodziców warsztaty ogrodnicze.

Zajęcia  składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw za sprawą prezentacji multimedialnej dzieci przeniosły się we wspaniały, ogromny świat roślin i poznały wiele ciekawostek na ich temat. W części praktycznej, dzięki  przywiezionym przez pracowników sieci Leroy Merlin sadzonek kwiatów, ziemi, łopatek, rękawiczek i doniczek maluchy przemieniły się w prawdziwych ogrodników. Wraz z rodzicami sadzili kolorowe i pachnące kwiatki do doniczek, które później zabierali do domu. Pracownicy sklepu przypomnieli wszystkim, że  roślinki trzeba regularnie podlewać i dbać o nie, aby długo cieszyły nasze oczy i noski swoim wyglądem i zapachem.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a przedszkole obdarowane zostało kwiatowymi sadzonkami do gazonów, które ozdabiać będą placówkę przez całą wiosnę i lato. Akcja sprawiła wiele radości, zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

„Dzieciaki sadzeniaki” to projekt edukacyjny realizowany przez market budowlany Leroy Merlin. Dzięki niej dzieci zdobywają umiejętności sadzenia roślin, poszerzają swoją wiedzę o praktyczne doświadczenia, dowiadują się, co do życia i rozwoju potrzebują rośliny , a tym samym kształtowana i rozwijana jest u nich opiekuńcza postawa wobec roślin, zaspokajane zostają również potrzeby wyższego rzędu: potrzeba piękna i estetyki wokół nas.

Dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce, nauczyciele, a w szczególności dzieci składają ogromne podziękowania dla pracowników marketu budowlanego Leroy Merlin za ogromny wkład w edukację przyrodniczą dzieci, za zaangażowanie i pachnące upominki.

(oprac. Gminne Przedszkole)