Dzieciaki do rakiet!

dzieciaki do rakiet - plakat w pionieRuszyła ogólnopolska akcja „Dzieciaki do Rakiet”. W legnickim rynku na przygotowanych specjalnie na tę okazję kortach, dzieci będą mogły spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych trenerów. Udział w programie jest bezpłatny. Organizatorami są Polski Związek Tenisowy, Ministerstwo Turystyki i Sportu oraz Bank BGŻ BNP Paribas.

Uczyć najmłodszych gry w tenisa będą doświadczeni trenerzy i animatorzy. Lekcje są bezpłatne i dostępne dla wszystkich dzieci. Mile widziani będą nowicjusze oraz ci, którzy już odkryli w sobie zamiłowanie do tego sportu. Nie trzeba mieć ze sobą żadnego sprzętu ani specjalnego ubioru.

Organizatorzy zaplanowali 10 wydarzeń w całej Polsce. W Legnicy impreza odbędzie się w sobotę, 23 lipca, w godzinach 10.00-19.00.

Ambasadorami akcji „Dzieciaki do rakiet” zostali Agnieszka Radwańska i Mariusz Frystenberg.

Głównym celem projektu jest popularyzacja tenisa, dlatego organizatorzy akcji w każdym mieście, w którym odbędą się zajęcia na kortach dla dzieci, przekażą jednej placówce edukacyjnej sprzęt do nauki gry w tenisa oraz sfinansują kurs instruktorski dla nauczyciela.

(Mat. organizatora)