Działają Lokalnie w Gminie Lubin

Program „Działaj Lokalnie” powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP).

Głównym celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. W tym roku dotacje z programu otrzymało Stowarzyszenie Kwiaty Obory za projekt „Dla Ciebie Polsko – teraz my” na kwotę 3.000 zł., którego koordynatorkami są Mirosława Ratajek i Barbara Czekajło. Środki finansowe z dotacji zostaną przeznaczone na zajęcia edukacyjno – artystyczne organizowane dla dzieci w Oratorium w Szklarach Górnych.

(PS)