Dyskotekowym krokiem … do grona starszych uczniów

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim przeszli niecodzienne testy sprawnościowo-intelektualne i tym samym,  symbolicznie wkroczyli w drugi etap szkolenia.

 

O to, by przejście w kolejny etap edukacji miało odpowiednią oprawę  zadbał Samorząd Uczniowski.  Podczas popołudniowego spotkania w szkole zorganizowano dyskotekę oraz szereg wesołych zabaw i testów dla czwartoklasistów, których tym samym uroczyście  przyjęto do grona uczniów klas starszych.

–  Przez dwie godziny wszyscy bawili się wspaniale, a najlepiej bohaterowie spotkania, na których czekały różne niespodzianki – mówi Elżbieta Młynek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim .

„Czwartaki” musiały sprostać zabawnym, ale wcale niełatwym zadaniom. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące  znajomości szkoły,  pokonywali z zamkniętymi oczami tor przeszkód, kosztowali soku z cytryny, przy którym niejednemu skrzywiła się buzia.

– Jak się okazało, ci mali spryciarze ze wszystkim poradzili sobie śpiewająco, czym udowodnili, że mogą zostać pełnoprawnymi  uczniami drugiego etapu kształcenia – dodaje dyrektor Elżbieta Młynek.

Po tych zmaganiach bawiono się  dalej na przysłowiowym parkiecie. Tancerze wybierali swoje ulubione przeboje, które puszczał na życzenie didżej – w tej roli doskonale się sprawdził  Jarosław Turyk.  W przerwie uczniowie odwiedzali kramik ze słodkościami, który przygotowali rodzice i uczniowie klasy V. Wszyscy zgodnie twierdzą, że impreza była udana.

(SR)