Dynia na 100 sposobów

dynia1 „NIEZWYKŁE, ZWYKŁE KOBIETY”- nieformalna grupa  Kobiet ze wsi Gminy Lubi (Osiek, Krzeczyn Mały, Czerniec, Obora, Chróstnik, Miroszowice, Dąbrowa Górna i Gogołowice) oraz Lubińskie Stowarzyszenie Sportowe Handball realizujące projekt,  pt. „AKTYWNI, MOBILNI, KREATYWNI”, dofinansowany ze środków  programu „Działaj  Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce  oraz Ośrodek  Działaj Lokalnie – Fundacja „Wrzosowa Kraina”

ZAPRASZAJĄ

dnia 23 września 2016 o godz. 17.00

do świetlicy w OBORZE na warsztaty

Dynia to nieprzebrane,  naturalne źródło witamin oraz  inspiracji kulinarnych. Nasze babcie i mamy potrafiły wyczarować z niej smakowite cuda. Dziś    często zapomniane i  nieobecne w naszych domach.  Dawniej, dobrze zaopatrzona  zimowa spiżarnia mieniła się kolorami pracowicie i przez całe lato przygotowywanych  słoiczków i słoików z kompotami, dżemami, sokami, a wśród nich złotem błyszczała DYNIA.
Nasze  warsztaty Niezwykłych, zwykłych pań są inspirowane właśnie takim powrotem do naturalnych źródeł „zdrowia, bez chemii, utwardzaczy, utrwalaczy i  konserwantów. Zanim jednak  rozpoczniecie waszą własną przygodę  z dynią w kuchni, przyjdźcie lub przyjedźcie do świetlicy w Oborze 23 września o godz. 17.00, by popróbować gotowych  potraw i przetworów i  razem z Paniami zrobić kolejne dania. Smakołyki, które przypadną Wam do gustu i smaku, będziecie mogli, Państwo, sami w domu przygotować,
zgodnie z przepisami, którymi podzielą się z Wami organizatorki.
Zapraszamy – Halina Przystupa i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Oborze.

dynia-na-100