Dwudniowe Święto Kultury w Gminie Lubin

ŚLADAMI-A.OSIECKIEJOśrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza do świetlicy wiejskiej w Oborze na  dwudniowe spotkanie z regionalną kulturą w związku z przypadającym 29 maja Dniem Animatora Kultury. Tegoroczne Dni Kultury Gminnej odbywać się będą w najbliższą sobotę i niedzielę
od godziny 16.00.

W pierwszym dniu proponujemy muzyczną podróż nie tylko miłośnikom twórczości Agnieszki Osieckiej i zapraszamy na koncert pt.„Śladami Osieckiej”. Będzie można usłyszeć interpretacje piosenek poetki w wykonaniu  zespołów artystycznych z OKGL. Wystąpią: Zachęta, Lejdis, Siedlecka Nuta, Leśne Echo, Koniczynki, Swojska Nuta, Jarzębina, Iskra, Studio piosenki ŁaŁ. Jest to znakomita okazja do uczczenia przypadającej w tym roku 80-tej rocznicy urodzin artystki.

2016-A-Osiecka-plakat-1Drugi dzień  to uroczystość poświęcona lokalnym twórcom oraz osobom na co dzień zajmującym się upowszechnianiem kultury, edukacją kulturalną oraz promocją twórczości artystycznej. Podczas tego święta zostaną wręczone ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN. To pierwsza edycja plebiscytu, podczas której będą wyróżnione i uhonorowane osoby oraz grupy artystyczne za wybitne osiągnięcia i dorobek w dziedzinie sztuki. Przyznanie nagród będzie promocją przedstawionej twórczości mieszkańców naszej gminy. Galę uświetni koncert duetu: Dawid Skrzypczak &Paweł Lenar z projektem pt. „Śladami Artystów Piwnicy pod Baranami”.

Dopełnieniem Dni Kultury Gminnej  będą prezentacje twórczości  artystów naszej gminy. Zapraszamy nie tylko miłośników rękodzieła. Każdy znajdzie jakiś drobiazg dla siebie.

(oprac. OKGL)