Duże osiągnięcia i ambitne plany

Za nimi zakupy nowych kompletów specjalistycznych ubrań, remont garażu i remizy a przed nimi m.in. kupno samochodu gaśniczego,  uzupełnianie umundurowania i dokończenie remontu remizy. Strażacy ochotnicy z Czerńca podsumowali ubiegły rok i przedstawili ambitne plany na kolejne 12 miesięcy.

 

Kolejna jednostka OSP spotkała się na zebraniu sprawozdawczym, kwitującym ubiegły rok. Członkowie OSP z Czerńca konsekwentnie realizują swoje zamierzenia, dzięki czemu  zostaną włączeni do powiatowego planu ratowniczego. Gmina zabezpieczyła już w tegorocznym budżecie pieniądze na zakup samochodu gaśniczego, ocieplenie i dalszy remont remizy oraz niezbędny dodatkowy sprzęt. Pomoc deklaruje także komenda wojewódzka PSP.

– Rada Gminy Lubin wspiera ochotnicze straże, bo zapewniacie bezpieczeństwo mieszkańców. Samochód potrzebny jest nie tylko jednostce w Czerńcu, ale wesprze on także nasz  gminny system ratowniczy. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy się z niego  cieszyć – mówił Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin.

Marek Kamiński z-ca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu dodawał: – Gwarantujemy środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które dofinansują zakup auta. W ciągu najbliższych tygodni znana będzie kwota, ale już dziś możecie się rozglądać za konkretnym samochodem.

Krzysztof Więcław z OSP w Czerńcu gorąco dziękował, za życzliwość i wsparcie: – Dziękujemy wójtowi i radzie gminy, bo bez waszego poparcia nie byłoby nas. Kierujemy także słowa uznania dla zarządu gminnego, komendy powiatowej i wojewódzkiej. Jesteście wspaniali, że nam tak pomagacie.

– To wasz zapał i chęci motywują nas do działania – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.- To w tym roku czwarte spotkanie sprawozdawcze naszych OSP i bardzo się cieszę, że na każdym z nich mówimy o tylu pozytywnych działaniach. Gratuluje wam, doceniam waszą pracę i życzę spełnienia wszystkich planów, i tych zawodowych, osobistych i tych rozwojowych związanych z OSP w Czerńcu.

– Po zakupie samochodu przejdziecie dodatkowe szkolenia i wejdziecie do powiatowego planu ratowniczego wraz z selektywnych alarmowaniem. Dziękuję wójtowi i radzie gminy za zakupy sprzętu i kolejne deklaracje, bo każda dobrze wyposażona jednostka to większy poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców naszego powiatu – mówił Eryk Górski, komendant PSP w Lubinie.

Dziś jednostka OSP w Czerńcu liczy 28 strażaków, w tym roku mają ją zasilić kolejne cztery osoby , w tym dwie kobiety.

(SR)