Druga tura „Bitwy o wozy”. Pójdźmy na wybory!

Niewiele zabrakło Gminie Lubin, by dzięki wysokiej frekwencji w I turze wyborów prezydenckich zwyciężyć w „Bitwie o wozy” i wygrać nowe samochód pożarniczy. Kolejna szansa przed nami. MSWiA ogłosiło drugą rundę – tym razem do wygrania 49 nowoczesnych wozów bojowych.

Nowe samochody to nagrody za frekwencję w wyborach w gminach do 20 tys. mieszkańców. Po pierwszej turze otrzymało je 16 gmin, które w swoich województwach osiągnęły najwyższą frekwencję. W Dolnośląskiem wygrała gmina Czernica, gdzie to urn poszło 77 proc.  uprawnionych do głosowania. W Gminie Lubin wynik ten wyniósł 67,16 proc. W Osieku, który okazał się frekwencyjnym liderem naszej gminy w głosowaniu uczestniczyło 76,10 proc. wyborców.

Jest o co walczyć. Do wygrania wozy gaśnicze średniej wielkości, warte ok. 800 tys. zł każdy.

– Choć nasze jednostki mogą się pochwalić doskonałym wyposażeniem,  nowy samochód na pewno by się przydał. Niektóre z naszych wozów bojowych dawno wysłużyły ponad 20 lat i wkrótce będziemy musieli je wymienić. Dlatego gorąco zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnych wyborach – mówi Grzegorz Obora, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubinie.

W pierwszej turze wyborów Gmina Lubin osiągnęła najwyższą frekwencję w powiecie lubińskim (67,16 proc.),  na drugim miejscu wśród gmin do 20 tys. mieszkańców uplasowała się Rudna (60,32 proc.), a  na trzecim Ścinawa (59,14 proc.).

Poprawmy wynik pierwszej tury! Pójdźmy w niedzielę do urn! Wygrajmy nowoczesny wóz bojowy!