Dożynki z Miłoradzicach z historycznym akcentem

Miłoradzice – to kolejna wieś w Gminie Lubin, której mieszkańcy podziękowali Panu Bogu i rolnikom za tegorocznego plony. Gośćmi uroczystości byli wiceminister energii Krzysztof Kubów oraz wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

– Z uroczystościami dożynkowymi wiążą się najbardziej fundamentalne wartości. To czas podziękowań za dar chleba, za to że nie brakuje go na naszych stołach. To także czas radości z dobrze wykonanej pracy, która trwała cały rok i kosztowała wiele trudu, ale przynosi teraz piękne żniwo. Serdecznie dziękuję wszystkim rolnikom za wysiłek wkładany z pracę na roli, życzę wszelkiej pomyślności, a dziś doskonałej – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Życzenia w imieniu swoim, społeczności Miłoradzic, ale także radnej Gminy Lubin Sylwii Pęczkowicz-Kuduk złożyła sołtys Krystyna Bąk. Dołączył się do nich także wiceminister Krzysztof Kubów.

Atrakcją dożynek był zaparkowany przy świetlicy kombajn z 1962 roku, którego właścicielem jest Władysław Kuberka. Mimo zacnego wieku prezentuje się doskonale i tak samo spisuje się podobno  podczas prac żniwnych.

Zabawa taneczna trwała do północy, uświetnił ją występ zespołu „Koniczynki”.