Dożynki w Składowicach i Ustroniu

DSC07143Prezentacje kulinarne, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, konkurencje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strzelanie do dyni czy konkurs „Jaka to melodia?” – to tylko niektóre atrakcje dożynek, które w minioną niedzielę obchodzone było w dwóch kolejnych miejscowościach Gminy Lubin, tym razem w Składowicach i Ustroniu.

Cześć artystyczną i wspólne biesiadowanie poprzedziły oficjalne obchody Święta Plonów, które rozpoczęła uroczysta Eucharystia, odprawiona w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Składowicach.

DSC07119

W Składowicach dumnie eksponowano dożynkowy wieniec, który wygrał tegoroczny gminny konkurs.

IMG_20150906_152346

Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan obiecał, że chleb dzielony będzie sprawiedliwie, by nikomu go nie zabrakło.

Symbolicznego przekazania chleba dokonała Sołtys Składowic Lucyna Franczak. Bochen z tegorocznych plonów odebrał Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który przyjmując na swoje ręce symbol ciężkiej pracy rolnika – wyraził przekonanie, że nie zabraknie go na stołach domów rodzinnych gminy i będzie dzielony mądrze i sprawiedliwie. Wszystkim zgromadzonym życzył miłej i udanej zabawy.

Szyki organizatorom niedzielnych uroczystości dożynkowych, próbowała popsuć pogoda. Mimo, że wiało i padało mieszkańcy bawili się doskonale.

_DSC0712

W Ustroniu do zabawy włączyły się nawet dożynkowe, słomiane kukły.

– Nie pamiętam tak udanej zabawy. W ruch poszły nawet słomiane kukły dożynkowe – śmieje się Justyna Curyło, Sołtys Ustronia.

W dożynkach wzięli udział m.in. przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubin: Norbert Grabowski i Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.

W najbliższą sobotę 12 września 2015 r. Święto Plonów obchodzone będzie w trzech kolejnych miejscowościach Gminy Lubin:

Osiek

godz. 16.00 – Msza św.

godz. 17.00 – uroczystości dożynkowe

Raszowa Mała

godz. 17.00 – uroczystości

Zimna Woda

godz. 19.00 – uroczystości

(MG)

Zdjęcia udostępnione przez Sołtys Ustronia Justynę Curyło, Sołtys Składowic Lucynę Franczak oraz Grażynę Balewicz.

Składowice

Ustronie