Dożynki na nowym obiekcie sportowym w Szklarach Górnych

Setki mieszkańców Szklar Górnych i okolic bawiło się do białego rana z okazji otwarcia nowego boiska sportowego i święta plonów. Tegoroczne Dożynki  rozpoczęły się niecodziennym meczem, podczas którego zmierzyli się Oldboye z Zagłębia Lubin i Unii Szklary Górne.

Ten niecodzienny mecz, któremu przyglądali się prezesi klubów sportowych Górnika Polkowice i KGHM Zagłębie Lubin był symbolicznym otwarciem nowego obiektu, którego można mieszkańcom Szklar Górnych naprawdę pozazdrościć.  Mają nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne o wysokim standardzie. Rok wcześniej wybudowano także nowe trawiaste boisko do piłki nożnej wraz z systemem nawadniania i ogrodzeniem.  Ta inwestycja kosztowała prawie 600 tysięcy złotych. Teraz wraz z nowym budynkiem, wybudowanym za 563 778 złotych,  stanowi nowoczesne centrum sportowe.

– To centrum na miarę drużyny piłkarskiej z IV ligi, czego oczywiście życzymy zawodnikom z Unii Szklary Górne – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.- Dla mnie najważniejsze inwestycje to drogi i obiekty sportowe.  Będziemy otwierać w przyszłym tygodniu nowe przyszkolne boisko w Krzeczynie Wielkim, a niedługo duże boisko sportowe w Kłopotowie. Niech służą jak najlepiej mieszkańcom gminy, ku ich lepszemu zdrowiu!

– Mieszkańcy już mówią na ten obiekt Arena Szklary Górne, bardzo nas to cieszy, że wszystkim się podoba – mówił Tomasz Fuczek, radny Gminy Lubin, mieszkaniec Szklar Górnych.

Symboliczny, inauguracyjny mecz oldbojów zakończył się wynikiem 3:8. Mimo przegranej gospodarzy, wielu byłym zawodnikom Unii, możliwość gry na tym obiekcie sprawiła bardzo dużo frajdy. Pełne składy drużyn publikujemy poniżej.

Starostą i starościną Dożynek w Szklarach Górnych byli Grażyna i Kazimierz Żmuda, którzy na co dzień zajmują się hodowlą bydła i produkcją roślinną. Mimo tegorocznej suszy nie narzekają na zbiory, bo siali zboża ozime i jare.

– Ciężko pracowaliśmy cały rok, a Dożynki to teraz czas odpoczynku i zabawy, więc świętujemy – mówiła Grażyna Żmuda.

-Dziękujemy rolnikom, sadownikom, działkowcom i wszystkim, których owoce pracy związane są z ziemią – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. –Życzymy Wam siły i wytrwałości oraz wielu łask bożych. Cieszymy się, że w tak wspaniały sposób pielęgnujecie tradycje i symbole.

Dla wszystkich przygotowano bardzo wiele atrakcji i smakołyków, najmłodsi brali udział w konkursach i zabawach, a nieco starsi tańczyli i bawili się do samego rana.

(SR)

Oldboy Zagłębie Lubin

Andrzej Turkowski, Zbigniew Grzybowski, Jarosław Krzyżanowski, Krystian Bednarz, Krzysztof Mazur, Marcin baran, Eryk Bąbski, Jerzy Morawski, Robert Rzepa, Tomasz Tomasiewicz, Witold Kasprzyszak, Emil Nowakowski, Grzegorz Tekieli

Oldoboy Unia Szklary  Górne

Artur Chudy, Alwin Famulski, Robert Franecki, Łukasz Kasperski, Michał Kogus, Kamil Kogus, Emil Komarnicki, Krzysztof Komornicki, Tomasz Krawczyk, Tomasz Łojek, Marcin Makuch, Mateusz Matynia, Mateusz Należny, Piotr Szewczyk, Piotr Waszkiewicz, Wojciech Włodarczyk, Dariusz Fuczek, Stanisław Borel, Bolesław Szczel, Stanisław Koński, Jan Przybył, Jan Oborski, Adam Oborski