Dożynki, festyn, koncerty

Wiele będzie się działo w nadchodzący weekend w Gminie Lubin. Pogoda dopisze, więc zachęcamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa  w planowanych imprezach! Sołtysi i Rady Sołeckie dziewięciu wsi zapraszają na dożynki, odbędzie się także Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Festyn Strażacki i koncert muzyki operowej.

W Gminie Lubin prawie wszystkie sołectwa organizują dożynki, które są nie tylko okazją do podziękowania za plony, ale także doskonale integrują i pozwalają zaprezentować lokalne przetwory, czy też rękodzieło. W najbliższą sobotę dożynki organizują Księginice, Siedlce, Bukowna, Krzeczyn Wielki, Niemstów, Miroszowice, Gorzyca i Raszowa Mała. W niedzielę natomiast udany koniec żniw świętować będą mieszkańcy Miłoradzic.

W sobotę także w Krzeczynie Wielkim można będzie posłuchać ale także i obejrzeć piękne tańce i  stroje zespołów folklorystycznych. Po raz kolejny zaprezentują swoje umiejętności na czwartym już Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych o Puchar Wójta Gminy Lubin. Początek przeglądu o godzinie 16, na boisku, gdzie odbywać się będą także spotkania dożynkowe.

Dożynkom towarzyszyć będzie także festyn w Niemstowie, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Na terenach zielonych przy remizie strażackiej w Niemstowie będą liczne konkurencje sportowo – rekreacyjne, sprawnościowe, gry i quizy wiedzy. Szczególnie mile widziani będą seniorzy oraz dzieci i młodzież, dla których przewidziano odrębne turnieje i zabawy. Na wszystkich czekać będą upominki, a uczestnicy i zwycięzcy konkurencji otrzymają cenne nagrody.  Początek zabawy o godzinie 17.

Dzień później, czyli w niedzielę, także w Niemstowie  o  godzinie 17.00 w miejscowym kościele odbędzie IV edycja koncertu operowo-operetkowego. W tym roku do artystów z Opery Wrocławskiej dołączą młodzi ludzie z Niemstowa i po dwudniowych warsztatach wykonają wspólnie utwór „Prząśniczka”. Cały projekt jest współfinansowany przez Urząd Gminy w Lubinie.

Także w niedzielę zapraszamy do Szklar Górnych gdzie pod hasłem NON STOP BOSKO młodzi ludzie będą wspólnie spędzać czas na modlitwie, nauce i zabawie w duchu salezjańskim. Odbędą się także otwarte dla publiczności koncerty. O szczegółach tego spotkania także pisaliśmy już kilka dni temu.

(SR)