Dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przypominamy, że do końca lipca można składać wnioski na dofinansowanie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków. Dofinansowanie może wynieść do 50% udokumentowanych kosztów.

Na dotacje do budowy przydomowych, biologicznych oczyszczalni ścieków mogą liczyć mieszkańcy tych obszarów, na których nie przewiduje się zgodnie z aktualnymi dokumentami planistycznymi Gminy Lubin budowy zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej lub których podłączenie do istniejącego systemu jest technicznie niemożliwe bądź ekonomicznie nieuzasadnione oraz wyłącznie oczyszczalnie zlokalizowane na nieruchomościach położonych poza obszarami aglomeracji wyznaczonymi na terenie Gminy Lubin.

Wysokość dofinansowania wynosi do 50% udokumentowanych kosztów na zakup i montaż, jednak nie więcej niż 6 tysięcy w przypadku podłączenia jednego budynku mieszkalnego oraz 4 tysięcy w przeliczeniu na jeden budynek, w przypadku podłączenia kilku budynków mieszkalnych.

Wnioski w tej sprawie są przyjmowane od 10 maja do 31 lipca bezpośrednio w Urzędzie Gminy lub droga pocztową. Będą rozpatrywane według kolejności ich składania, aż do wyczerpania środków.

Szczegółowe informacje dotyczące udzielania dotacji można uzyskać w referacie gospodarki komunalnej w Urzędzie Gminy przy ul. Księcia Ludwika I 3, pokój 17 lub pod numerami telefonów 76 84 03 186/172. Poniżej do pobrania wymagane dokumenty i szczegółowe zasady przyznawania pieniędzy.

(SR)