Dotacje dla mieszkańców – 85% dofinansowania na zmianę pieca!

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dotacji na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania. W związku z ogłoszonym przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą naborem wniosków do konkursu „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym” Typ 3.3 e „Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii – projekty dotyczące zwalczania emisji kominowej – projekt grantowy”, zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Gminy Lubin do udziału w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się:

  • 7 lutego o godz. 18.00 w świetlicy w miejscowości Chróstnik,
  • 8 lutego o godz. 18.00 w świetlicy w miejscowości Osiek,
  • 12 lutego o godz. 18.00 w świetlicy w miejscowości Obora,

W ramach konkursu można będzie pozyskać środki na dofinansowanie wymiany nieekologicznych kotłów i pieców na nowe, bardziej przyjazne środowisku systemy wytwarzania ciepła.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu, proszone są o wypełnienie do 12 lutego 2019 roku wstępnej ankiety odnośnie zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła oraz wskazanie w jakie instalacje chcą Państwo wyposażyć swój budynek. Ankiety można złożyć osobiście w tut. Urzędzie (ul. Księcia Ludwika I 3, Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pok. Nr 9, od pon-pt. w godz. pracy urzędu) przesłać drogą elektroniczną na adres jarkowiec@archiwum.ug.lubin.pl) a także przekazać podczas spotkań informacyjnych.

Urząd Gminy zastrzega, że złożenie ankiety nie gwarantuje przyznania dotacji na realizację zadania.

UWAGA

W ramach projektów nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła:

  1.  dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła;
  2. dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogroszek, niezależnie od ich klasy,

(EJ)

Ankieta danych do audytu uproszczonego(1)