Dotacja dla strażaków z Księginic

Gmina Lubin udzieliła dotacji celowej w wysokości 45 000 zł Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach na zakup zestawu hydraulicznego . W tej kwocie jest 12 000 zł  pozyskane przez urzędników ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w 2019 roku”.

Nowy sprzęt hydrauliczny pozwoli na szybsze i profesjonalne niesienie pomocy poszkodowanym, a tym samym podniesie poziom bezpieczeństwa w gminie.  Na przykład nożyce hydrauliczne, które teraz będą mieli do dyspozycji strażacy z Księginic, mają ok. 100 ton ucisku. Cały zestaw to w sumie 14 elementów, oprócz nożyc będą m.in. dwa rozpieracze, agregat, piła ręczna wybijak do szyb hartowanych oraz nóż do pasów bezpieczeństwa.

(RED)