Doskonały początek rundy w wykonaniu Iskry Księginice i Unii Miłoradzice (AKTUALIZACJA)

IMG_4156Wynikiem 2:1 zakończyła swój pierwszy mecz rundy wiosennej Iskra Księginice, która podejmowała u siebie Orlę Wąsosz. Unia Miłoradzice pokonała z kolei Zjednoczonych Snowidza 3:0.

Dość niespodziewanie dwóch zawodników mieszkających na co dzień w Osieku zapewniło 3 punkty walczącej o utrzymanie Iskrze.

Księginicka drużyna do meczu z faworytem przystąpiła w nieco odmienionym składzie. Z ekipy z różnych przyczyn  wypadli: Ćwik, Lisowicz, Łodej, Miłek, Rogala i Rutkowski, ale dołączyli Kieler, Marciniak i Szeliga.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi gości, którzy opanowali środek pola. Jednak niewiele z tego wynikało pod branką gospodarzy.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem na niepotrzebny atak w narożniku pola karnego decyduje się Staszak. Niestety nieskuteczny i sędzia dyktuje karnego. Pewnym egzekutorem staje się zawodnik Orli i do przerwy mamy wynik 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Iskry. Jednak na ich efekt trzeba było poczekać do 75 minuty, kiedy to dobrą akcję Karczewskiego wykańcza Bar, doprowadzając do remisu. Chwilę później Srebniak w sytuacji podbramkowej ustala wynik meczu. Heroiczna walka do końca dała cenne 3 punkty gospodarzom, którzy po krótkiej, bo półrocznej przerwie zagrali na własnym obiekcie.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Szeliga, któremu nagrodę wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Unia Miłoradzice – LKS Zjednoczeni Snowidza

W zimne, niedzielne popołudnie odbyła się inauguracja rundy rewanżowej A klasy w Miłoradzicach. Tamtejsza Unia rozgrywała mecz z sąsiadem z tabeli drużyną LKS Zjednoczeni Snowidza. Od początku spotkania było widać ogromną nerwowość w poczynaniach obu ekip. Mimo kilku sytuacji strzeleckich wynik meczu długo pozostawał bezbramkowy.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do huraganowych ataków, czego efektem była piękna bramka zdobyta w 66 minucie przez Piotra Bacha. Mimo prowadzenia ambitni piłkarze Unii nie spoczęli na laurach i dążyli do podwyższenia rezultatu. Efektem tych starań były bramki zdobyte przez Damiana Tygielskiego w 82’ minucie oraz Wojciecha Śmieińskiego w 88’ minucie po kapitalnym podaniu Piotra Bacha. Po spotkaniu piłkarze oraz działacze klubu nie kryli radości oraz zapowiadali marsz w górę tabeli po następnych kolejkach.

Wójt Tadeusz Kielan nagrodził najlepszego zawodnika spotkania, którym został Piotr Bach pamiątkowym upominkiem. W przerwie spotkania rozegrano konkurs rzutów karnych. Zwycięzcą został Piotr Kraśniewski z Chocianowa.

(MG, Karol Grolewski, Jerzy Tadla)

 Iskra Księginice – Orla Wąsosz

Unia Miłoradzice – LKS Zjednoczeni Snowidza