Doskonałe wyniki łuczników z Gminy Lubin na Mistrzostwa Polski

dsc00581W dniach 9-11.09.2016 roku w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się 80.  Mistrzostwa Polski w Łucznictwie. Doskonale spisali się w nich mieszkańcy Gminy Lubin:

1. Krzysztof Gorczyca mieszkaniec Raszówki ( licencja Strzelec Legnica)zdobył złoty medal w łukach bloczkowych.
  2. Paulina Ostrowska 17 letnia mieszkanka Karczowisk (licencja Strzelec Legnica) sprawiła największa sensację Mistrzostw eliminują Katarzynę Szałańską wielokrotną Mistrzynię Polski i rekordzistkę Polski, czołową zawodniczkę w Europie, a o wejście do finału przegrała jednym punktem z Renatą Leśniak wielokrotną reprezentantką Polski i ostatecznie została II Wicemistrzynią Polski Kobiet w łukach bloczkowych.
  3. Krzysztof Gorczyca i Jerzy Dzikowski (Karczowiska) wraz z Janem Wojtasem i Michałem Gomoliszkiem z Legnicy po raz kolejny zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w łukach bloczkowych.
  4. Paulina Ostrowska i Mariusz Walada (Lubin) w mikście zajęli 6 miejsce.

W dniu 11 września w Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci, które odbyły się w Strzelinie  startowali w młodzi łucznicy LZS SKS Raszówka i zajęli miejsca :