Doskonała inauguracja Victorii, Transportowca i Unii

SONY DSCPierwsza kolejka rundy jesiennej legnickiej B-klasy za nami. Sezon doskonale zainaugurowały Victoria Niemstów, Transportowiec Kłoptów-Osiek oraz Unia Miłoradzice. Z punktem na koncie z wyjazdowego meczu wrócił także Huzar.

Pierwsza kolejka i pierwsze gminne derby. Wzmocniona zawodnikami Platana – Victoria Niemstów na stadionie w Siedlcach podejmowała Fortunę Obora.

Pierwsza połowa to prawdziwa dominacja gospodarzy, w której od początku było widać głód zwycięstwa. Już w 20 min. meczu drużyna gości broniąc się przed szybkim atakiem fauluje w polu karnym zawodnika gospodarzy w wyniku czego Robert Sorokopas (nr 23), po pięknym strzale z rzutu karnego daje prowadzenie Victorii.

Kolejne minuty to popisowe ataki i piękne akcje gospodarzy, po których wpadają kolejne trzy bramki: w 28 min. i 31 min. podwójną zdobyczą popisał się Paweł Pacyna (nr 14) a w 42 min. do bramki gości trafił Michał Matkowski. W ostatnich minutach meczu Michał Bujak mógł jeszcze podwyższyć wynik, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości ale ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 4:0 dla gospodarzy.

Druga połowa to dalej wyraźna przewaga Viktorii Niemstów, która nie potrafiła jednak wykorzystać wielu stuprocentowych sytuacji podbramkowych. O dziwo po jednej z takich niewykorzystanych sytuacji drużyna Fortuny Obora w wyniku przeprowadzonej kontry zdobywa w 60 min. honorowego gola, którego strzelcem był Maciej Soja (nr 7).

I jak tu nie wierzyć powiedzeniu, które mówi, że niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić. Bardzo dobry mecz w drużynie gospodarzy rozegrał Michał Matkowski, który był wyróżniającą się postacią, za co został uhonorowany przez Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana nagrodą MVP.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrała Żaneta Oborska otrzymując w nagrodę piłkę nożną ufundowaną przez Wójta Gminy Lubin.

20150823_114547W minioną niedzielę Transportowiec Kłopotów-Osiek na własnym boisku zmierzył się z Kaliną Sobin, wgrywając to spotkanie 4:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Buczkowski, Piotr Medycki i Dawid Szymczyk. Ten ostatni zawodnik dwukrotnie umieszczał piłkę w bramce gości.

Unia Szklary Górne zagrała natomiast z Kryształem Chocianowiec i również nie pozostawiła gościom złudzeń, co do tego, kto jest lepszy na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Na wyjeździe grał natomiast Huzar Raszówka. Konfrontacja z drużyną LZS Biała zakończyła się remisem 1:1.

Miniony weekend dla A-klasy był już drugą kolejką rozpoczynającego się sezonu. Unia Miłoradzice podejmowała Arkę Trzebnice, a mecz ten zakończył się wynikiem 2:2, dając drużynie z Miłoradzic siódme miejsce tabeli.

Najsłabszym piłkarskim ogniwem tego weekendu okazała się grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskra Księginice, która na własnym boisku uległa Odrze Chobienia 3:6.