„Dorastamy bez nałogów” – konkurs rozstrzygnięty!

DSC_0199Dnia 15 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Szklarach Górnych odbył się Gminny Konkurs Antyuzależnieniowy „Dorastamy bez nałogów”. Zgodnie z wcześniej ogłoszonym programem w konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny uczniów ze szkół Gminy Lubin. Konkurs w kategorii wiedza składał się z części pisemnej (quiz, krzyżówka, łamigłówka) i ustnej w formie pytań otwartych.

W konkursie wiedzy wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI, a w konkursie na plakat uczestniczyło 11 osób. W przygotowanie uczniów do konkursu byli zaangażowani nauczyciele z poszczególnych szkół, którzy towarzyszyli uczniom podczas konkursu. Było to pięciu nauczycieli i jeden rodzic. Komisję konkursową tworzyły panie pielęgniarki Urszula Kosacz i Krystyna Baran oraz pracownik Urzędu Gminy w Lubinie pani Anna Skorupa.

Rozpoczynając konkurs wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała dyrektor szkoły, pani Elżbieta Piasny. Przed zmaganiami konkursowymi uczestnicy i ich opiekunowie mogli obejrzeć występ taneczny grupy uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Grupę taneczną przygotowały nauczycielki: Danuta Kasperska i Barbara Kwapisz.

Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe. Różnice punktowe były tak znikome, że o drugie miejsce trzeba było rozegrać dogrywkę. Drużyny były świetnie przygotowane i dysponowały szeroką wiedzą odnośnie zagrożeń wynikających z uzależnień.

W trakcie konkursu jury razem z nauczycielkami ze szkół gminnych wybrało trzy najciekawsze plakaty o tematyce antyuzależnieniowej, a uczniowie uczestniczący w konkursie dokonali głosowania wybierając plakat, którego autor otrzymał nagrodę publiczności. Wiele plakatów w bardzo pomysłowy sposób prezentowało tematykę konkursu.

DSC_0213Środki finansowe na organizację konkursu oraz nagrody dla wszystkich uczestników przekazał Urząd Gminy w Lubinie – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubinie.

Nagrody zakupione przez organizatorki konkursu stanowiły bardzo ciekawe wydania albumowe książek.

Konkurs przebiegł bardzo sprawnie, zgodnie z opracowanym programem. Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu były Panie: Anna Bojakowska i Barbara Kwapisz.

Wyniki konkursu:

1. Wiedza

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Szklarach Górnych

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicz w Siedlcach

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Niemstowie

1. Plakat

I miejsce: Jakub Jamroży kl. V