Dolnośląskie Zawody Łucznicze w Karczowiskach (galeria zdjęć)

IMG_5476

Reprezentacja LZS SKS Raszówka liczyła 15 zawodników.

To było naprawdę imponujące sportowe widowisko. W Turnieju Łuczniczym Dzieci i Młodzików oraz w I Rundzie Ligi Młodzików, które odbyły się w Karczowiskach wzięło udział ponad 140 zawodników ze wszystkich klubów łuczniczych na Dolnym Śląsku.

Zawody zorganizowane zostały  przez LZS SKS Raszówka, Gminę Lubin i Dolnośląski Związek Łuczniczy. W ciągu roku odbywają się trzy takie turnieje. Ten w Karczowiskach był pierwszą rundą Dolnośląskiej Ligi Młodzików, po trzeciej wyłoniona zostanie drużyna, która weźmie udział w rozgrywkach ogólnopolskich.

Turniej okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym.

– Dopisały nam i frekwencja i pogoda. Organizacja imprezy pozytywnie oceniona została zarówno przez zarząd dolnośląski Polskiego Związku Łuczniczego, jak i przez zawodników. Wszystkim bardzo spodobało się miejsce, w którym zawody się odbyły, więc możemy mieć nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza Gminy Lubin i dolnośląskiego oddziały PZŁ – mówi Jerzy Dzikowski, trener LZS SKS Raszówka i główny organizator imprezy.

Turniej Łuczniczy dla Dzieci odbył się w pięciu kategoriach.

Wśród młodzików starszych  – rocznik 2001 najlepszy był Antoni Kozłowski z UKS Talent Wrocław, wśród dziewcząt triumfowała Ewa Słomińska z UKS Victoria Ścinawka Średnia.

W kategorii młodzik wygrali Miłosz Chojecki z UKS Victoria Ścinawka Średnia i Weronika Wardęga z UKS Talent Wrocław.

Wśród Orlików rocznik 2004 i 2005 r. najlepsi okazali się Jędrzej Kotlarz  z UKS Talent Wrocław i Małgorzata Leśniowska z UKS Ameolia Świebodzice.

Kategorię Apacz 2006 i młodsi wygrali Marcel Jurek z UKS Victoria Ścinawka Średnia i Wiktoria Starzyńska z MKS Bobry Jelenia Góra.

W kategorii Pierwszy krok (łuk Apacz) pierwsze miejsca wywalczyli Paweł Jedziniak z MKS Bobry Jelenia Góra, a w kategorii dziewcząt Dominika Gawrońska UKS Talent Wrocław.

W tej ostatniej kategorii doskonale spisała się reprezentantka LZS SKS Raszówka siedmioletnia Jasmin Engwer, która uplasowała się na czwartej pozycji. Dziewczynka była jednocześnie najmłodszą zawodniczką turnieju.

Jasmin

Jasmin Engwer

– Trenuję dopiero kilka miesięcy, ale bardzo podoba mi się ten sport. Zaczęło się od tego, że poszłam na trening ze starszym rodzeństwem Julią (13l) i Kamilem (15l), oni pokazali mi jakie to jest fajne. Teraz trener uczy nas różnych technik, które są potrzebne żeby dobrze strzelać, a przy okazji super się bawimy – mówi Jasmin Engwer.

Wysoką pozycję wywalczyła także Aleksandra Targowicz z Raszówki, która po pierwszych kolejkach długo zajmowała pierwsze miejsce. Jeden niecelny strzał spowodował, że ostatecznie Ola uplasowała się na szóstym miejscu kategorii Młodzik. W pierwszej dziesiątce tej kategorii znalazła się druga reprezentantka LZS SKS Raszówka Ewelina Mazurek.

Ola Targowicz trenuje od niespełna roku. Polubiła łucznictwo, bo jak mówi ta dyscyplina ją uspokaja. – Podczas treningów naprawdę się relaksuję, choć zawody – mimo pozornego spokoju – dostarczają wiele emocji – mówi zawodniczka.

Piąte miejsce w kategorii Młodzików zajął Mateusz Posłuszny z LZS SKS Raszówka, który dobrze rokuje na przyszłość, biorąc pod uwagę fakt, że trenuje dopiero od stycznia tego roku.

W pierwszej rundzie Ligi Młodzików w poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowały drużyny Telentu Wrocław i Piasta Nowa Rudna.  Szczegółowe wyniki w załączonym protokole.

Zawodom przypatrywali się i nagrody wręczali m.in. wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, radny Marcin Nyklewicz, sołtys Karczowisk Dariusz Sędzikowski oraz Alfred Pilch z Urzędu Gminy Lubin.

Kolejna łucznicza impreza odbędzie się we wrześniu. Tym razem w zawodach zmierzą się wyłącznie zawodnicy z ternu Gminy Lubin.

(MG, AI)