DODR organizuje wyjazd do Poznania na targi „POLAGRA PREMIERY 2016″

Polagra premiery 2016Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Powiatowy Zespół Doradców w Lubinie organizuje wyjazd szkoleniowy do Poznania na Międzynarodowe Targi Rolnicze „POLAGRA PREMIERY 2016”. Odbędzie się on 22 stycznia 2016 r. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (76) 844 74 07.

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY nie bez powodu odbywają się w styczniu. Termin jest idealny, by zaprezentować nowatorskie pomysły na 2016 rok. Stolica Wielkopolski stanie się mekką technologicznych nowinek prezentowanych przed rozpoczęciem prac polowych.

Podczas Targów POLAGRA-PREMIERY odbędzie się pokaz kilkuset nowości. Wystawcy zaprezentują innowacyjne i zarazem najbardziej wyczekiwane rozwiązania na nowy sezon. Znaczna cześć asortymentu swoją premierę będzie mieć właśnie w Poznaniu. – Zwiedzający, jako pierwsi w Polsce zobaczą produkty, których nie było dotąd w sprzedaży na krajowym rynku – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu.

Hity sprzedażowe

Cztery dni targowe pełne emocji i niezapomnianych wrażeń, znakomite grono przedsiębiorców baner_pp_2016_300x600
z branży rolniczej, rozmowy biznesowe, możliwość zawarcia długoterminowych kontraktów, prezentacja najnowszych technologii i rozwiązań stosowanych w rolnictwie – to tylko kilka
z wybranych walorów Targów POLAGRA-PREMIERY. Na długiej liście powodów, dla których warto wziąć udział w tym wydarzeniu, znajdują się również rynkowe premiery i bogaty program merytoryczny.

Legendarne marki po raz pierwszy na POLAGRA-PREMIERY

Przestrzeń 11 nowoczesnych pawilonów, w których zlokalizowane będą Targi POLAGRA-PREMIERY, po brzegi wypełnią nowości z całego sektora rolniczego. Właściciele gospodarstw rolnych, osoby zarządzające rolniczym areałem i rolnicy poszukujący nowatorskich rozwiązań będą mogli zapoznać się z ofertą znanych i cenionych w sprzedaży dostawców oraz asortymentem dopiero wkraczającym na polski rynek. Rolnicy skupiający swe działania na uprawie bezorkowej po raz pierwszy na targach w naszym kraju będą mogli zapoznać się z maszynami marki SKY, które zaprezentuje na swoim stoisku firma KORBANEK. – Zastąpienie tradycyjnej uprawy roli systemami uproszczonymi budzi coraz większe zainteresowanie rolników, zwłaszcza tych posiadających duże gospodarstwa rolne – tłumaczy Jakub Patelka. Debiut na Targach będzie miała także legendarna marka URSUS. – URSUS to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. To bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. Z maszyn marki URSUS korzystały i nadal korzystają kolejne pokolenia Polaków – kontynuuje Jakub Patelka. – Pełna lista firm prezentujących rynkowe premiery jest dostępna na stronie internetowej Targów POLAGRA-PREMIERY – pointuje.

Swoją pierwszą odsłonę na polskim rynku będą mieć najnowsze osiągnięcia inżynierskie, które zostały zaprezentowane w Hanowerze będące jednocześnie barometrem wskazującym nowe kierunki zainteresowań w branży. Wśród nich pojawia się traktory ZETOR by Pininfarina, prasa belująca Z587 – łańcuchowa firmy Metal-Fach, ciągniki z nowej serii VALTRA SERII N, prasa przedsiębiorstwa Pöttingerm, seria ciągników Fendt 1000 Vario i wiele innych.

Rosnące ceny jaj sprzyjają POLAGRA-PREMIERY

Ożywienie na rynku drobiu i jaj przyczyniło się do rosnącego zainteresowania właścicieli ferm drobiarskich Targami POLAGRA-PREMIERY. Podczaszego czterodniowego wydarzenia swoją ofertę zaprezentują firmy mające w portfolio wyposażenie budynków drobiarskich – klatki, systemy pojenia
i karmienia, ogrzewanie, wentylację, podajniki, silosy czy dozowniki. – Choć w branży mówi się
o ożywieniu w handlu szczególnie na poziomie hurtowni, firmy skupujące jaja bezpośrednio od rolników liczą, że sytuacja dla nich niebawem również się poprawi – dodaje Jakub Patelka.

Przestrzeń, które edukuje

Kolejna odsłona Targów POLAGRA-PREMIERY to dokonała sposobność do tego, by przygotować jeszcze większą liczbę atrakcji dla całej branży rolniczej. Organizacja wydarzeń, które cieszą się popularnością podczas rolniczego święta stała się już tradycją. Przedstawiciele związków, stowarzyszeń będą mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Forum Producentów Rolnych, panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej, seminarium na temat produkcji cukru
i uprawy buraka cukrowego w Polsce. Specjaliści z firmyMartin & Jacob przeprowadzą cykl wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie. Na zaproszenie czasopisma top agrar Polska, dr Mirosław Czechlowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przybliży zagadnienia związane ze zwiększeniem mocy w silniku oraz nowymi rozwiązaniami w sektorze ciągników.

Ofertę Targów urozmaicą także dwie nowe przestrzenie: Serwisu Maszyn Rolniczych i Precyzyjnego Rolnictwa. Organizatorzy nie pominęli również płci pięknej, której dedykowana będzie Strefa Nowoczesnej Gospodyni. Targi POLAGRA-PREMIERY to również moc atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji najmłodszych będzie STREFA JUNIORA – place zabaw, animacje i konkursy dla dzieci.

Więcej na www.polagra-premiery.pl

baner_polagra_premiery_2016_760x120s