Dobre wyniki powietrza w Gminie Lubin!

Gmina Lubin uruchomiła system do pomiaru jakości powietrza atmosferycznego, składający się z  sześciu sensorów wraz z wyświetlaczami LED, które zostały zamontowane na budynkach wszystkich  placówek oświatowych gminy Lubin. Czujniki monitorują stężenie pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10 (w oparciu o czujniki laserowe) oraz temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza.

Na początku przyszłego roku, każdy mieszkaniec wchodząc na stronę  www.archiwum.ug.lubin.pl na bieżąco będzie mógł śledzić stan jakości powietrza na terenie gminy Lubin. W siedzibie Urzędu Gminy został zamontowany monitor, prezentujący dane z wszystkich czujników działających na terenie naszej gminy.

Wiedza o stanie zanieczyszczeń powietrza ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, osoby z chorobami układu oddechowego) oraz działań prewencyjnych, zapobiegających spalaniu odpadów w piecach i kotłach c.o.

Wyniki pomiarowe można na bieżąco śledzić na ekranach komputerów i smartfonów. Wystarczy zainstalować aplikację Syngeos, która można pobrać ze sklepu Play.

Wyniki w tej chwili można sprawdzać pod adresem:

Raszówka: https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1055

Szklary Górne:https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1056

Osiek:https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1444

Niemstów: https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1443

Krzeczyn Wielki: https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1441

Siedlce: https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1442