Dni Otwarte w OSP Księginice

Nie zawiodła pogoda, dopisali uczestnicy, na wysokości zadania stanęli sponsorzy i zaproszeni goście. Dni Otwarte w Ochotniczej Straży Pożarnej na długo zapiszą się w pamięci uczestników. – Frekwencja nas naprawdę zaskoczyła, dziękujemy mieszkańcom za tak liczną obecność – mówi Łukasz Kurek, prezes OSP Księginice.

Przenoszenie fantoma i przelewanie wody na czas, noszenie jajka, test wiedzy pożarniczej, przeciąganie liny czy lanie wody do celu – to tylko część atrakcji, które złożyły się na program tegorocznych Dni Otwartych OSP Księginice. Były także przejażdżki samochodami pożarniczymi i kurtyny wodne.

– Zawsze chętnie uczestniczę w tego typu spotkaniach, ponieważ świadczą one o silnej integracji mieszkańców, w tym przypadku Księginic. Atmosfera była naprawdę doskonała, znakomicie bawili się zarówno dorośli jak i dzieci, a nic tak nie integruje, jak wspólna dobra zabawa – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Biorąc udział w konkursowych zmaganiach można było wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Auto West Norbert Grabowski, Sklep Spożywczy „Makaran” Ewy Cieślik z Księginic, Salon Tatuaży „Diferent” , INK Lubin Rafała Warzochy, Piekarnię Obora, Katarzynę i Arkadiusza Karczewskich z Siedlec, FLOAT Lubin, Przedsiębiorstwo Handlowo-usługowe Eden oraz Stolarstwo Lubin Róży Trafidło.

– Bardzo dziękuję sponsorom, ponieważ dzięki ich wsparciu impreza nabrała rozmachu i odbyła się  w duchu sportowej rywalizacji – mówi prezes OSP Łukasz Kurek.

Nagrody wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radny Powiatu Lubińskiego i jednocześnie prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Wojciech Dziwiński.

(MG/FOT. OSP KSIĘGINICE )