Gdzie diabeł nie może… czyli Jasełka w Krzeczynie Małym

Po raz kolejny Kabaret „Ale baby” z Krzeczyna Małego rozbawił publiczność do łez, tym razem prezentując przedstawienie jasełkowe zatytułowane „Gdzie diabeł nie może…”, no właśnie, tam babę pośle! Nowoczesna interpretacja ponadczasowego przesłania nie mogła się nie podobać, a wplecenie do inscenizacji elementów wojskowych i militarnych nadało spektaklowi oryginalności oraz surrealizmu.

Kabaret „Ale baby” jak zwykle do udziału w jasełkach zaprosił przyjaciół i znajomych. Na scenie zaprezentowali się dorośli i dzieci z Gorzycy, Krzeczyna Wielkiego i Lubina.

– Zabawne, ale i subtelne, a co najważniejsze zawierające ponadczasowe przesłanie walki dobra ze złem przedstawione w bardzo interesujący i nowatorski sposób – mówił po przedstawieniu ksiądz proboszcz Krzysztof Klim.

Kabaret „Ale baby” do spektaklu przygotowywał się od ponad dwóch miesięcy.

– Rozpoczynamy od szukania scenariusza, a w zasadzie tekstu, którym się potem posiłkujemy. Jest to początek długiej drogi do osiągnięcia ostatecznego kształtu przedstawienia. To praca zespołowa. W czasie prób scenariusz ulega ciągłym modyfikacjom, dostosowujemy go na naszych możliwości aktorskich oraz  ilości osób zaangażowanych w spektaklu. Każdy coś od siebie dodaje, tworząc od początku do końca kreowaną przez siebie postać – mówi Beata Satława z Kabaretu „Ale baby”.

Podczas tegorocznych jasełek świetlica w Krzeczynie Małym wypełniono została do ostatniego miejsca.

– Coraz liczniejsza liczba widzów na naszych przestawieniach, to najlepsza nagroda, jaką mogłybyśmy sobie wymarzyć – mówi Beata Satława.

Gratulacje i podziękowania za ten wyjątkowy spektakl złożyli artystom obecni na przedstawieniu wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, radny Jan Olejnik, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin Magdalena Dubińska oraz sołtys Krzeczyna Małego Lidia Cesarz.

Wisienkę na torcie stanowiła oprawa muzyczna tegorocznych jasełek w Krzeczynie Małym. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali członkowie Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Łał” pod opieką i z udziałem instruktora Kamila Lisa oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim, a w wykonaniu zespołu „Lejdis” ze Składowic można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a potem wspólnie je zaśpiewać.