Dezynfekcja sieci trwa, przerwy w dostawie wody dla Obory

Trwające od 19 września 2018 r. prace polegające na dezynfekcji sieci wodociągowej oraz instalacji ujęcia wody przy jednoczesnym płukaniu sieci dały efekt i w badanej dziś wodzie płynącej z kranów nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli. Jej śladowe ilości pozostają jednak w instalacji na terenie ujęcia wody.

– Prace dezynfekcyjne prowadzone są bez przerwy. Jutro po raz kolejny woda zostanie przebadana – tłumaczy Marek Skowerski, kierownik działu technicznego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin.

Sanepid uspokaja: „Nie stwierdzono przekroczeń bakterii wskazujących na zanieczyszczenie kałowe: Escherichia coli i enterokoków” – czytamy  w uzasadnieniu decyzji o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi.

Oznacza to, że woda nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Przypominamy jednak, że nadal wymaga ona przegotowania przed spożyciem. Należy ją gotować przez minimum dwie minuty.

W związku z prowadzonymi pracami w zakresie dezynfekcji instalacji prowadzonymi na terenie ujęcia wody w Oborze w dniu jutrzejszym tj. 26.09.2018 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla  miejscowości Obora. PGKGL przeprasza za utrudnienia.