Derby w Niemstowie

Derbowe spotkanie Victoria Niemstów i Iskry II Księginice  było szalenie ważne dla obu drużyn, ponieważ zwycięstwo pozwalało opuścić dolne tereny tabeli.  Szanse tę wykorzystały rezerwy Iskry Księginice, które w przekroju całego spotkania były minimalnie lepszą drużyną.

Pierwsza bramka padła dla gości w 9. minucie po strzale Dawida Migdy. W 23. minucie zawodnicy Victorii zdobyli wyrównującego gola po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego Damiana Morocha. Radość gospodarzy nie trwała długo, gdyż ponownie Dawid Migda w 25. minucie zdobył swoją drugą bramkę, a w 32. minucie Stefan Drzazga podwyższył wynik na 1:3. Po zmianie stron w 48. minucie Stefan Drzazga strzelił gola na 2:3 i od tego momentu gospodarze złapali ,,wiatr w żagle”. Piłkarze z Niemstowa zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką gości. Zapędy gospodarzy ostudził w 60. minucie Kacper Hila ustalając wynik na 2:4.

Najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów byli Dawid Migda Iskra II i Dawid Sikora Victoria. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczył radny Jerzy Tadla.

 

Pozostałe mecze naszych drużyn:

 

Iskra Księginice – Zawisza Serby 2:6

Fortuna Obora – Dragon Jaczów 1:8

Kalina Sobin – Unia Szklary Górne 2:1

KS Kłopotów- Osiek – Wilki Różana 3:3

Orzeł Mikołajowice – Unia Miłoradzice 1:4

Platan Siedlce – LZS Komorniki 8:0

Górnik II Lubin – Huzar Raszówka 2:2

(JT