Derby dla Raszówki

Mecz derbowy to zawsze zapowiedź sporych emocji toteż kibice, którzy przyszli na mecz pomiędzy „Huzarem” Raszówka a „Platanem” Siedlce nie zawiedli się. Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana, chociaż goście przez 10 minut grali w dziesiątkę. Można było odnieść wrażenie , że      z upływem  minut, to goście mieli więcej sytuacji podbramkowych.

Tak było do 33′ minuty, w której to gospodarze przejęli piłkę i przeprowadzili wzorcowy kontratak, po którym padła pierwsza bramka. Jej strzelcem okazał się Bartosz Przygocki (nr 4). Utrata bramki  mocno poirytowała drużynę z Siedlec i wyzwoliła w zawodnikach tzw. „złość sportową”. Konsekwencja  i upór gości, którzy za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania przyniosła spodziewany efekt.  Zaledwie po 8 minutach od straconej bramki goście doprowadzają do wyrównania, a szczęśliwym strzelcem okazał się Piotr Sokołowski (nr 99), ustanawiając wynik pierwszej połowy meczu na 1:1.

Druga połowa od samego początku to zmasowany atak  i wyraźna dominacja gospodarzy. Można powiedzieć, że zawodnicy z Raszówki nie schodzili z połowy gości. W 55′ na listę strzelców wpisał się ponownie Bartosz Przygocki, który pięknym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Najwyraźniej bramka ta dodała animuszu miejscowym, którzy nadal mocno napierali na gości. Efektem tej przewagi była kolejna sytuacja podbramkowa, mocny strzał z 20 metrów i odbita  piłka od obrońcy z Siedlec Andrzeja Jugo – ląduje w bramce gości.

Kolejne minuty, to gra do tzw. jednej bramki, które zdobywali zawodnicy z Raszówki: Jarosław Targowicz (nr 19) w 60′, Jakub Stefański (nr 9) w 170′ i Bartosz Przygocki (nr 4) w 72′ i 75′.

Mecz do końca był bardzo ciekawy ale i nerwowy, a sędziowie mieli dużo pracy. W tej części meczu wręczono kilka żółtych i jedną czerwoną kartkę dla zawodnika z Siedlec.

Utrata zawodnika nie osłabiła ducha sportowego gości, którzy  jeszcze raz zerwali się do ataku i w 80 minucie meczu udało się im zdobyć bramkę , a jej strzelcem był ponownie Piotr Sokołowski.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7;2 dla Raszówki, chociaż w końcowej części meczu gospodarze mieli jeszcze kilka szans tzw. „stuprocentowych”, których jednak nie wykorzystali. Mecz był widowiskowy i mógł się podobać.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Marcin Maziak z Siedlec.Wybrano również najbardziej wartościowych zawodników z obu drużyn, byli to Bartosz Przygocki, zdobywca 4 bramek z Raszówki i Piotr Kaptur z Siedlec. Wyróżnionym zawodnikom nagrody wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Strzelcy Bramek z Raszówki: Bartosz Przygocki (33′,  55′, 72′ i 75′), Jarosław Targowicz (65′) i Jakub Stefański (70′).

Strzelcy bramek z Siedlec: Piotr Sokołowski, (31’i 80′), Andrzej Jugo Andrzej (57′ bramka samobójcza)