Derby dla Platana Siedlce

W weekend do walki  o ligowe  punkty przystąpili zawodnicy, którzy w sezonie 2016/17 stanowili jedną drużynę.  Mecz Platan Siedlce – Victoria  Niemstów zaczął się bardzo pomyślnie dla gospodarzy, którzy już w 12` meczu, po kontrze zdobyli prowadzenie. Zaledwie minutę później ten sam zawodnik, a mianowicie Marcin Matkowski zdobywa kolejnego gola. Dość szybkie prowadzenie niestety nieco uśpiło gospodarzy, którzy zaczęli grać zachowawczo. Wykorzystali to zawodnicy z Niemstowa, którzy po błyskawicznej kontrze w 19` zdobyli kontaktowego gola, strzelcem był Damian Moroch .

Na odpowiedź Platana Siedlce nie trzeba było długo czekać. W 23’ po akcji ze skrzydła pięknym strzałem na bramką popisał się Kamil Głąb podwyższając wynik na 3:1 dla Siedlec. Od tego momentu gra stała się bardziej ciekawa, wyrównana  ale i ostra. Goście chcąc odrobić straty  coraz odważniej zaczęli atakować bramkę swoich rywali. W 29’ meczu po rzucie rożnym i strzale z główki  zdobywają drugiego gola, a jego strzelcem był  Artur Lefek . Do końca  pierwszej  połowy meczu  dużo się działo ale nie padła już  żadna bramka. Pierwsza część spotkania zakończyła  się wynikiem 3:2.

Po zmianie stron goście od początku przystąpili do ataku. W 46′ meczu po akcji z prawego skrzydła pięknym strzałem popisuje się ponownie Artur Lefek doprowadzając do remisu. Najwyraźniej ta bramka mocno zdenerwowała gospodarzy, którzy wzięli się do roboty i to już tylko oni zdobywali bramki w tym meczu. W 47’ ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Głąb, który dał swojej drużynie prowadzenie. Dalsza część meczu to już popis jednego zawodnika , który w ciągu 14 minut (66, 75, 80) strzela 3 bramki. Był nim Michał Matkowski z Platana Siedlce, który niczym Robert Lewandowski strzela w meczu 5 bramek doprowadzając swoją drużynę do zwycięstwa 7:3.

Należy podkreślić, iż bramek byłoby znacznie więcej, gdyby nie bramkarz gości, który swoją postawą ograniczył rozmiar porażki. Mecz był bardzo ciekawy i zapewne dostarczył wielu wrażeń licznie zgromadzonym kibicom.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Zbigniew Kras         z Ręszowa. Wybrano również najbardziej wartościowych zawodników z obu drużyn, byli to Michał Matkowski z Platana Siedlce i  Artur Lefek z Victorii Niemstów.