Derby dla gospodarzy

W niedzielne przedpołudnie spotkały się na nowym gminnym obiekcie w Szklarach Górnych drużyny Unia Szklary Górne i Victoria Niemstów. Jak zwykle derby zapowiadały się bardzo ciekawie i zawodnicy wybiegali na boisko mocno skoncentrowani.  Zanim jednak rozpoczął się mecz, minutą ciszy oddano cześć niedawno zmarłemu Tadeuszowi Wronie.

Tadeusz Wrona był mieszkańcem Szklar Górnych i wiernym kibicem drużyny Unii. Był także radnym i wiceprzewodniczącym Rady Gminy w latach 1999-2006.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków na bramkę gości i przyjezdnym trudno było wyjść ze swojej połowy. Na efekty tak obranej taktyki nie trzeba było długo czekać . W 8. minucie meczu, w efekcie nieporozumienia,  obrońca zamiast podać piłkę do bramkarza, przelobował go. Taki prezent wykorzystał Grzegorz Stępiński, któremu pozostało już tylko skierować piłkę do pustej bramki. Na zdobycie drugiej bramki gospodarze potrzebowali zaledwie 2 minuty. Szczęśliwym jej zdobywcą był Mateusz Należny , który pięknym strzałem pokonał golkipera gości. Po kolejnych dwóch minutach nastąpiła szybka akcja dwójkowa, po której Grzegorz Stępiński zdobyłswojego drugiego gola, a trzeciego dla drużyny. Kolejne minuty to była bardzo widoczna przewaga drużyny ze Szklar Górnych, która nie wykorzystała dogodnych sytuacji do strzelenia kolejnych bramek.

Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, goście zerwali się do ataku i doprowadzili do groźnych sytuacji podbramkowych. W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piękną główką popisał się Mateusz Łukowicz zdobywając kontaktowego gola dla Niemstowa. Od tego momentu gra stała się bardziej wyrównana i jeszcze ciekawsza. Wynik 3:1 dla gospodarzy utrzymał się do końca pierwszej połowy meczu.

W drugiej połowie zawodnicy ze Szklar Górnych zmienili nieco taktykę i grali ostrożniej, ograniczając się do gry „dłuższą piłką”. W 60. minucie po akcji ze skrzydła, Grzegorz Stępiński pięknym strzałem pokonuje bramkarza gości i ponownie wpisuje na listę strzelców zdobywając swojego hat tricka w meczu. Uskrzydleni gospodarze ponownie przejmują inicjatywę, czego wynikiem jest kolejna bramka, którą zdobywa w 82. min Kamil Kobus. W tym momencie wszyscy byli przekonani, że drużyna gości będzie chciała już tylko dotrwać do końca meczu, ale na szczęście tak się nie stało. Zwyciężył sportowy duch, który zmobilizował drużynę z Niemstowa do walki o zmianę niekorzystnego wyniku. Przyniosło to  efekt w postaci kolejnego gola, jego  zdobywcą jego był Adam Krzepisz. Ten interesujący i obfitujący w bramki mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy.

Tradycyjnie w przerwie meczu przeprowadzony został konkurs rzutów karnych, który wygrał Mateusz Kardela ze Szklar Górnych i otrzymał w nagrodę piłkę nożna. Nagrodę otrzymał również Kuba Bójko, który był najmłodszym zawodnikiem w kategorii dzieci.

Najbardziej wartościowymi zawodnikami meczu (MVP) został Piotr Szewczyk ze Szklar Górnych i Mateusz Łukowicz z Niemstowa, którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi upominkami przez Tomasza Fuczka,  radnego Gminy Lubin.